Brány a vjezdy k domu – pohodlí pro motoristy

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 19.4.2013 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Vjíždění na pozemek nebo do zahrady k domu je otázka řešení především vjezdových bran. Současná doba nabízí už nespočet řešení, která jsou velice atraktivně zpracovaná a umožňují komfortní, ale také bezpečnější zajíždění na vlastní pozemek. Můžete si pak vybrat z několika alternativ, pokud chcete svůj dům také obohatit o podobnou vymoženost.

Klasické křídlové brány jsou dnes stále finančně nejdostupnější alternativou, přesto nejsou už tak oblíbené. Jde hlavně o nepohodlí, které musí řidič absolvovat, aby se dostal s autem na vlastní pozemek. Především jde o manuální otevírání a zavírání, které kromě nepohodlí třeba ve špatném počasí, může ale také způsobovat brždění provozu, jestliže se na zahradu vjíždí přímo z frekventované užší komunikace a tím také do jisté míry ohrožovat řidiče, který musí vystoupit z vozu, aby bránu otevřel.

Těmto komplikacím se jde vyhnout zavedením elektrického mechanismu. Dnes na tomto principu fungují také klasické křídlové brány, u nichž je pak otevírání řešeno zpravidla do pozemku, ale především jednokřídlé posuvné brány. U takových posuvných bran pak dochází k otevírání křídla do strany podélně s plotem.

Řešení jsou možná dvě, a to, že křídlo je buď posouváno po kolejnici, která vytváří práh na hranici pozemku. Přes něj se pak při vjíždění přejíždí. Druhým typem jsou pak samonosné brány, které posouvají speciální rolny v betonovém základu. V obou případech se jedná o nejlepší možné řešení.

Pokud jde o design takovýchto bran, je možné je sladit s celkovým vzhledem plotu, ale hlavními materiály použitými pro konstrukci bran jsou ocelové profily a lze si vybrat dřevěné výplně.

Témata: vjezdové brány

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz