Peletová kamna – to je topení s minimem obsluhy

Peletová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 23.11.2017 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Kdo někdy zažil v domácnosti stará kamna, určitě si vzpomene na to, co bylo kolem práce. Stále přikládat, uskladňovat uhlí nebo dřevo. A toho nepořádku! Většinou nebylo možné udržet kolem kamen čisté prostředí. To vadí zejména astmatikům, pro které je prach hlavním nepřítelem. Něco úplně jiného jsou peletová kamna. Jsou ekologická, protože ke spalování využívají biomasu, prakticky bezobslužná, protože jednou za čas se do kamen nesypou pelety a je vystaráno. Navíc využívají technologicky propracované topeniště, které zajišťuje vysokou účinnost spalování.

Pelety jsou vysoce výhřevné, mají maximálně 10 % vody

Peletová kamna využívají jako zdroj paliva pelety. Jde o biomateriál, tedy různý dřevěný odpad, piliny, kůra či rostlinné zbytky, který se prodává slisovaný do různého tvaru. Pelety mají velmi nízký obsah vody, maximálně do 10 %, takže výborně hoří a mají vysokou účinnost. Jsou různě zbarvené podle toho, z jakého materiálu jsou tvořeny. Nemá to však vliv na jejich účinnost. Například pelety s vyšší příměsí kůry mají tmavší barvu. Peletová kamna mají i další výhody. Díky kvalitnímu palivu se nemusí tak často čistit a mají podstatně méně popele.

Peletová kamna s výměníkem – to je topení pro celý dům

Peletová kamna mohou být bez výměníku nebo s výměníkem. Varianta s výměníkem dokáže vytopit celý dům. Výměník představuje ocelovou nebo litinovou nádobu s vodou, kterou kamna vyhřívají. Teplá voda je pak distribuční soustavou rozváděna k jednotlivým radiátorům. Je to velmi pohodlný systém. Pelety nasypete do zásobníku s dávkovačem, který se postará o přikládání. O topení a přikládání se prakticky nemusíte vůbec starat. Jen občas doplnit zásobník. Možná už máte zkušenosti s kamny na dřevo. A víte, že s dřevem je práce. Musíte ho nechat minimálně dva roky vyschnout, aby se zbavilo přebytečné vody. Zato pelety koupíte v pytlích, a hned je můžete dát do kamen.

Témata: peletová kamna, kamna, peletová kamna s výměníkem | Region: Zlínský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300