Trápí vás vysoké ceny energií? Poradíme, jak z toho ven

Zadavatel: Janák Karel | 22.6.2022 | Průmysl, energetika

Mnoha lidem v současné době dělají vrásky na čele rostoucí ceny energií. Projevuje se to nejen u plynu, ale také u elektřiny a rostou pochopitelně i ceny pohonných hmot a dalších komodit. Pokud se však zaměříme na bydlení, zajímají nás zejména energie pro náš domov.

Řadě lidí v současné době bude také končit fixace stávajících ještě příznivých cen, protože prodejci začnou plošně navyšovat ceny a budou reflektovat nastupující vysoké ceny na trhu. Existují samozřejmě způsoby, jak můžete v takovém případě ušetřit.

Kroky pro úspornější využívání energií

Pokud pomineme chystané programy, které budou zřejmě pomáhat jen nízkopříjmovým skupinám, tak pro šetření energií může udělat něco každý z nás. Na zdražování energií, dalších komodit či služeb a jejich financování, samozřejmě nelze vyzrát absolutně, pokud si chcete udržet určitý standard, vždy zaplatíte více. Můžete však využívat energie více s rozumem a lépe se rozhodovat třeba při nakupování nových spotřebičů. Mezi to, co můžete udělat tak patří například:

  • Snížení teploty v domácnosti
  • Více se sprchovat a méně koupat
  • Vypínat nepotřebné spotřebiče
  • Nakupovat úsporné spotřebiče

Určitě platí, že snížením teploty v domácnosti si pomůžete, přičemž to nemusí být razantní snížení, ale třeba o jeden nebo dva stupně. Mnoho energie zase ušetříte úspornějším sprchováním, případně vypínáním spotřebičů, které právě nepoužíváte. Určitě si můžete v rámci svého bydlení pomoci také nákupem úsporných spotřebičů, které jsou v nejvyšších energetických třídách. Stávající spotřebiče potom můžete používat lépe, to znamená, že například při vaření se vyplatí sáhnout po pokličce.

Hledejte nové způsoby vytápění

Nejvíce lze při spotřebě energií v domácnosti ušetřit na vytápění. Problematický může být do budoucna zejména plyn, jehož cena pravděpodobně poroste ještě více než cena elektřiny. Také se může stát, že plynu bude nedostatek. U elektřiny toto nehrozí, také proto jsou dnes v oblibě tepelná čerpadla a můžete dnes získat na jejich pořízení také vyšší dotace.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon pressweb.cz_kytickovani_01.jpg43.51 KB

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.