Mezi ajťáky kryptoměnám konkurují jenom akcie

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 22.6.2021 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - 22. 6. 2021: Víc než dva ze tří lidí pracujících v oboru IT zajímá možnost dostávat část výplaty v kryptoměně. Je to také nejčastější forma investice, kterou „ajťáci“ chrání svoje finance před inflací. Ukázal to online průzkum IT společnosti Integra Czech Republic mezi lidmi, kteří se živí programováním, kybernetickou bezpečností a implementací technologií.

Zájem o výplatu v kryptoměně vyjádřilo 69 % dotázaných, jen necelá třetina byla proti. V digitální formě by byli respondenti ochotní dostávat v průměru 31 % své odměny za práci.

Největší popularitě se těší Ethereum (33 %) následované Bitcoinem (20 %) a Cardanem (13 %).

Kryptoměny vedou i jako ochrana financí proti inflaci ‒ investuje do nich šedesát procent účastníků průzkumu. Druhým nejčastěji uváděným investičním nástrojem jsou akcie s 53% podílem následované fondy akciových indexů (ETF) s podílem 47 %. Třetina dotázaných investuje do nemovitostí, sedmadvacet procent ukládá hodnoty do drahých kovů a pětina lidí spoléhá na státní dluhopisy.

Třináct procent respondentů uvedlo, že se proti inflaci nechrání žádnou formou investic.

::

Integra Czech Republic poskytuje komplexní služby a řešení v oblasti informačních technologií. Její tým má osvědčené zkušenosti s implementací široké škály řešení: od outsourcingu IT specialistů a penetračního testování až po vývoj software na míru. Více informací na www.integra.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024