Kdo hlídá platnost norem vám?

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 22.6.2015 | Služby

Uničov (Pressweb) - Vlastníte jednu nebo více norem systému řízení jakosti? A sledujete jejich pravidelné aktualizace?

Pokud podnikáte v Česku v oboru elektro, hutnictví, kvalita, plynárenství, stavebnictví, nebo zpracování dřeva, pak zřejmě nějakou certifikaci řízení jakosti nebo něčeho jiného vlastníte. V některých oborech jsou zkrátka povinné. V oborech, jejichž produkce či dodání si žádá preciznost, mají velké opodstatnění. Pro zákazníka je vlastnictví ISO důkazem, že mu finančně náročná zakázka bude doručena v požadované kvalitě.

Norem je dost nato, aby se v nich laik vyznal, a navíc se čas od času aktualizují. Aktualizace se vyplatí hlídat, protože se snadno může stát, že vám aktualizace nějaké normy unikne. V případě zjištění, že nemáte platnou certifikaci, protože jste neaktualizovali procesy, může vám být odebrána a vy si ji zkrátka za nemalé peníze budete muset zaplatit znova. Proto se vám hlídání aktualizací může vyplatit.

Informace o aktualizacích vašich norem si můžete objednat například u firmy Normservis s.r.o., která je mimo jiné na poskytování aktualizací norem zaměřená. Díky službě tak získáte jistotu, že používáte jen platné technické normy. Pokud nějaká norma pozbude platnosti, Normservis pro vás zajistí její aktuální verzi. Můžete si také nechat prověřit platnost stávajících norem a mimo pravidelné aktualizace si za ně zajistit také náhradu.

Služby firmy Normservis se vám hodí zejména v případě, že nemáte čas aktualizace neustále sledovat, ale také v případě, že se na certifikace teprve chystáte. Ten samý servis si můžete také nechat zajistit u zákonů včetně všech novel. Budou vám tak dodány platné právní předpisy. Cena je u obou služeb individuální a závisí na množství předpisů.

Aktualizace normy ISO 9001

Aktuálně je před schválením jedna z nejvydávanějších norem ISO 9001:2015. Ať už ji vlastníte nebo ne, jedná se o normu v systému řízení jakosti, která je oblíbená, zřejmě i díky své univerzálnosti. Hodí se totiž pro řadu typu podnikání. Prozatím je k dispozici pouze v angličtině. Ještě totiž nebyla finálně schválena a je možné, že se konečná verze bude ještě trochu lišit. Nicméně pokud ji vlastníte a chcete se připravit na změnu včas, podívejte se na stránky e-shopu Normservis, kde je skvěle popsáno srovnání staré a nové normy ISO 9001:2008 a ISO 9001:2015. Normu si rovněž můžete rovnou objednat. 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz