Trubky kovové jsou v mnoho provozech stále nenahraditelné

Trubky kovové
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 22.5.2021 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Pevný a odolný plast se sice dostává jako nový materiál i do průmyslových odvětví, ale kov je v mnoha případech stále nenahraditelný. Trubky kovové jsou pro rozvody studené vody nahrazovány plastovými, ale pokud jde o vedení tekutin pod určitým tlakem, kov je nezastupitelný. Jeho výhodou je, že je pevný, odolává různým nárazům i tlakům, ale nad druhou stranu je dobře opracovatelný. Pokud se podíváte na sortiment hutního materiálu, je stále žádaný. Kromě trubek je to betonářská ocel s typickými s drobnými výstupky na povrchu, profilová ocel pro sloupy a nosníky a také plechy.   

Trubky svařované slouží zejména pro konstrukční účely

Trubky se vyrábějí zejména válcováním za tepla i za studena, tažením nebo protahováním. Dělí se na svařované a bezešvé. Svařované trubky se svařují z polotovaru podélně nebo spirálově, uplatňují se pro vedení tekutin, kde je nízký tlak, ale zejména jako konstrukční pro stavební účely. Některé jsou se závitem pro snadné spojování. Bezešvé výrobky slouží všude tam, kde jsou velké nároky na vedení tekutin pod tlakem. Využívají se v hydraulických zařízeních, pro vedení zemního plynu, vzduchu a v chemických provozech. Tento hutní materiál je nenahraditelný například pro vedení hořlavých tekutin.

Jak ochránit trubky, aby se prodloužila jejich životnost?

Trubky, které se dostávají do styku se vzdušnou nebo zemní vlhkostí, se povrchově upravují tak, aby byly odolnější. Obvyklý je barevný nátěr, který se nanáší tryskáním, ale kvalitnější jsou například asfaltové nátěry, případně s cementovaným povrchem. Ještě větší ochranu proti vlhkosti poskytují úpravy pomocí žárového zinkování. Pozinkované produkty mají životnost až o několik desítek let delší než neupravené. Kromě zinku jako povrchové vrstvy se ještě používá směs zinku a niklu, hliník a plast. Protikorozní ochranou trubek se zabývají specializované provozy i výzkumná pracoviště.

Témata: trubky, kovové trubky, trubky přesné, trubky konstrukční, hutní materiál | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300