Ploty a oplocení – bez nich si soukromí nedokážeme představit

Ploty a oplocení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 22.5.2019 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - V našich podmínkách si nedovedeme představit soukromý pozemek s domem bez viditelného a stabilního ohraničení. Ploty a oplocení už patří k našemu životnímu stylu. Kdysi se používalo výhradně dřevo, určitě budete znát výraz plaňkové ploty, bohatší majitelé si budovali také oplocení z kamene. Ploty a oplocení se v současnosti vyrábějí z ocele, která je trvanlivější než dřevo, základem jsou ocelové sloupky upevněné v betonu, případně s kamennou nebo betonovou podezdívkou, pletivo nebo plotové dílce. Ty mohou být také z kovu nebo kombinované se dřevem nebo plastem. Luxusní dílce vytvářejí umělečtí kováři.

Ploty a oplocení – dříve ze dřeva, dnes z ocele

Ploty a oplocení vyráběné z ocele se skládají nejčastěji ze sloupků a pletiva. Je více druhů pletiv, takže majitelé nemovitostí se nemusí bát, že každé oplocení bude stejné. Pokud jim stejný styl nenakazuje  stavební úřad, mohou popustit uzdu své fantazie. Ploty a oplocení tak mohou být ze zaplétaného či svařovaného pletiva, obyčejné nebo zinkové, případně potažené plastem. Právě tzv. poplastované pletivo je velmi odolné vůči povětrnostním podmínkám, dobře se s ním pracuje a díky zelené barvě dobře zapadá do okolního prostředí.

Při akcích se využívá i mobilní oplocení

Ploty a oplocení nemusí být vždy jen pevně připojené ke sloupkům, firmy a organizátoři různých akcí a slavností využívají mobilní oplocení. Sloupky se připevní k přenosným betonovým patkám a mezi sloupky se upevní samostatné plotové dílce. Většinou jsou tvořeny svařovaným pletivem, ale mohou být i plechové, pokud majitelé či organizátoři chtějí, aby místo ohraničení bylo ukryté před zraky kolemjdoucích. Mobilní oplocení se využívá při výstavbě v centrech měst, při placených soutěžích a aktivitách pořádaných na veřejných prostranstvích.

 

Témata: ploty, oplocení, plotové dílce, oplocení pozemku, ploty na míru, kovovýroba | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300