Krby, kamna a sporáky – dřevo a uhlí jsou levné palivo

Krby, kamna a sporáky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 22.5.2017 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Už se zdálo, že klasická paliva jako je dřevo nebo uhlí už ztrácejí dech, ale díky moderním kamnům na tuhá paliva, jsou stále v kurzu. Jejich výhodou je také nízká cena, a zejména o kamna na dřevo roste zájem.Tato topidla, tedy krby, kamna či sporáky se uplatňují nejen na chalupách a chatách, ale i v novostavbách. Základním předpokladem je prostor pro skladování paliva, tedy dřeva či uhlí. Bez toho se kamna nevyplatí. V rodinném domku či na chalupě však o místo není nouze. Navíc dřevo pro krby působí i jako zajímavý stavební prvek a uskladněná polena dodají vašemu bydlení atmosféru.

Krby s výměníkem vyhřejí celou chalupu

Krby jsou nejen zdrojem tepla, ale vytvářejí příjemnou atmosféru. Pohled na plápolající oheň dosud nikoho neomrzel. Když se vrátíte z práce, zapálíte oheň a dáte si skleničku – to nemá chybu.Krby jsou buď otevřené, nebo uzavřené skleněnými dvířky. Otevřené krby mají nevýhodu v tom, že uhlíky, které vylétají z ohně, mohou poškodit podlahu. Pokud uvažujete o využití krbů pro vytápění více místností, hodí se vám krby s výměníkem. Je to podobné jako mít kamna s výměníkem. Spolehlivě vám vytopí celý objekt.Kamna mohou být na dřevo, nebo na dřevo i uhlí, případně pelety. Dnes je více druhů tuhých paliv, které se dají využít.

Sporáky jsou i hezkým kusem nábytku

Sporáky – to je vzpomínka na minulost. Kdysi byly v každé chalupě a dnes se opět vrací. Jsou to ale moderní sporáky, které mají technické vychytávky a jejich účinnost je vysoká. Sporáky se uplatní tam, kde je dobré využít energii z topení současně pro vaření. Navíc některé sporáky mají trouby, v nichž se peče klasickým způsobem. Leckdo vám řekne, že sporáky na buchty jsou jednička. Kachlové sporáky jsou navíc velmi atraktivním kusem nábytku. Kachle dodají vašemu interiéru zajímavý styl.

 

Témata: sporáky, krby, kachlová kamna, zahradní krby | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300