Festival Malé oči zahajuje filmem Sputnik

Zadavatel: Aerofilms, s.r.o. | 22.5.2014 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Malé oči, první dětský filmový festival, který je spoluvytvářen přímo dětmi, zahajuje v pátek 23. května českou premiérou filmu Sputnik. Premiérové projekce se zúčastní režisér filmu Markus Dietrich s představitelem dětské role Lucem Johannsenem.

Slavností premiéra bude uvedena a moderována dětským zástupcem realizačního týmu. Diváci se tak mohou osobně přesvědčit, že na přípravách a realizaci festivalu Malé oči pracuje tým mladých filmových nadšenců místo unavených starších filmových znalců.

Zahajovací film Sputnik nabízí alternativní pohled na události z 9. listopadu 1989, kdy padla Berlínska zeď, a to z pohledu dětí. Režisér Markus Dietrich ve svém celovečerním debutu vychází ze svých vlastních zážitků z dětství v NDR.

"Sputnik je můj příběh. To, co Frederika zažívá ve filmu,  jsem v roce 1989 zažil i já. Ve své podstatě je to moje vina, že spadla Zeď," říká režisér Markus Dietrich.

Německý snímek vznikl v koprodukci s Českou republikou (Negativ), hudbu k filmu složil známý český hudebník a skladatel Jan P. Muchow, člen skupin Ecstasy of Saint Theresa a Umakart. Film bude uveden v rámci slavnostního zahájení festivalu Malé oči v pátek 23.května od 18 hodin. Následně bude film v české distribuce díky společnosti A-Company Czech s.r.o..

Víkendový program plný workshopů

Víkendový napěchovaný filmový program bude obohacen speciálními workshopy pro veřejnost. Diváci se mohou těšit na Filmovou a animační dílnu, v rámci které si lze natočit vlastní animovaný film, vyzkoušet stop-motion animaci či se podílet na vzniku znělky pro příští ročník festivalu.

Prohlídka promítací kabiny nabídne divákům pohled do zákulisí kina a odhalí, kdo a co se skrývá za dveřmi promítací místnosti.

V sobotu odpoledne od 14 hodin realizuje tým FOX Gallery umělecké dílny s názvem Dílna fox Gallery, vedené sochařkou Michaelou Bachoríkovou. Na těchto dílnách si děti mohou netradičním způsobem vytvořit z rozličných komponentů objekt lišky a kamery, společných symbolů spolupráce BIOOKO a FOX. FOX dětem představí také knihy, průvodce zeměmi a jejich metropolemi, kulturou a životem, jejichž autorem je český ilustrátor Miroslav Šašek.

V neděli odpoledne Malé oči nabídnou Žonglérské dílny pod vedením profesionálního žongléra ze skupiny Firelovers.cz. Bude se vyučovat základní ovládání žonglérských pomůcek, jako jsou poi, tyče, diabola, flowersticky atd. Diváci si budou moci vyzkoušet i balanční disciplíny a jízdu na jednokolce.

Festivalový tým Malých očí nejen připravuje program, ale i sám je jeho součástí. Tak třeba v letenském okolí známí kluci Julius Nosko a Matěj Čížek z Lip§tick CREW vám předvedou pouliční breakdance. Vystoupení se uskuteční v kavárně Bia Oko v sobotu 24.5. ve 14:00 a 17:00. Doprovázet je budou například tracky od The Prodigy.

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon male_oci_2014_b.doc75.5 KB
Témata: kino, Aerofilm, Bio Oko, festival Malé oči | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Aerofilms, s.r.o.

Na Truhlářce 41
180 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Jiří Šebesta
PR
jiri.sebesta@kinoaero.cz
+420 608 300 437
Obrázek uživatele Aerofilms
Společnost Aerofilms je českou filmovou distribuční společností, která vznikla rozšířením aktivit dvou největších pražských artových kin - Aero a Světozor. U zrodu společnosti Aerofilms stojí tři subjekty - kino Aero, kino Světozor a John Caulkins.Aerofilms se orientuje na hodnotné a... vice ›
Aerofilms, s.r.o.
Na Truhlářce 41
180 00 Praha 8
Česká republika
info@aerofilms.cz
Tel: +420 224 947 566