Profi elektrocentrály

Zadavatel: SeoExtra.cz | 4.2.2017 | Stavebnictví

Co je elektrocentrála?

Elektrocentrála představuje kombinaci elektrického generátoru (alternátoru) a motoru, spojených do jednoho kusu zařízení. Tomuto zařízení se také někdy říká benzínový generátor nebo obecněji benzínový / diesel agregát.

Kromě motoru a alternátoru elektrocentrála obvykle obsahuje palivovou nádrž, dále regulátory otáček motoru a napětí generátoru, a nakonec chladící, výfukový a mazací systém. Větší elektrocentrály obvykle mají baterii a elektrický startér.

Využití elektrocentrál

Elektrocentrály jsou využívány pro zásobování elektrických spotřebičů v místech bez centrální elektrické sítě, nebo tam, kde je potřeba elektrické energie pouze dočasná. Malé generátory se často používají pro pohon přístrojů při výstavbách. Větší generátory s podvozkem však mohou podporovat i světelnou či zvukovou techniku ​​a podobně.

Speciálně upravené generátory se často používají jako záložní zdroje v nemocničních zařízeních, komunikačních střediscích, datových centrálách, čistírnách odpadních vod a jiných důležitých zařízeních. Tyto generátory se automaticky spouští při vysokém zatížení elektrické sítě nebo při jejím výpadku. Základními ukazateli, které udávají výkon elektrocentrály jsou výstupní napětí (V - volt), frekvence napětí (Hz - hertz) a výkon (W - watt).

Benzínové generátory jsou dostupné v široké řadě výkonů; od ručně přenosných jednotek s výkonem řádově stovek wattů, přes elektrocentrály s dvoukolovým podvozkem, schopnými zásobovat zařízení kilowatty až desítkami kilowattů, až po velké čtyřkolové generátory, schopné dodávat až tisíce kilowattů. Menší generátory používají jako palivo benzín, větší z úsporných důvodů naftu nebo plyn.

Naše služby

Hujeval.cz Vám přináší širokou nabídku elektrocentrál pro všechny typy použití - od hobby elektrocentrál až po plně profesionální výkonné generátory do nejnáročnějších podmínek. Pro sestavení individuální cenové nabídky kontaktujte obchodní oddělení na telefonním čísle +420 608 774 428, nebo zašlete zprávu přes formulář přes naše stránky www.hujeval.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712