Statistika PVZP: Nejdražší škody vznikají v Rakousku, nejčastěji se dějí v březnu

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 22.2.2016 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - 22. 2. 2016: Nejhlouběji do peněženky budete muset sáhnout na horách v Rakousku. Nejpravděpodobněji se vám něco stane v březnu, Slovensko je nejriskantnější v únoru. Vyplývá to ze statistik pojistných událostí Pojišťovny VZP, a. s. (PVZP) za poslední čtyři sezóny.

„Berme ta čísla trochu s nadsázkou, skutečností ale je, že v Evropě vychází průměrná hodnota pojistné události nejdráž právě u našich jižních sousedů,“ říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP. „Do značné míry je to i proto, že Rakušané jsou zvyklí vymáhat škody. Mají ostatně velmi podobná ustanovení o osobní odpovědnosti, jako před dvěma lety zavedl náš nový občanský zákoník,“ dodává šéfka marketingu.

Konkrétně v zimní sezóně v Rakousku průměrné odškodnění dosahuje 18,6 tisíc korun, zatímco Itálie je o tisícikorunu „levnější“ a Francie vyjde jen na 15,3 tisíce korun. Ještě nižší jsou škody v sousedních zemích: v Německu v průměru 8,5 tisíc korun, na Slovensku jen 2,9 tisíc korun.

Nejvíce škod zpravidla vznikne v březnu: v itálii 38 %, ve Francii 35 %, v Rakousku 33 %. Výjimkou je Slovensko, kde 41 % pojistých událostí vznikne v březnu.

::

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky. V roce 2015 dosáhla předpisu pojistného ve výši 431,2 mil. Kč, v dubnu 2015 navýšila základní kapitál na 284 mil. Kč. Více informací o PVZP najdete na www.pvzp.cz.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024