Firmy myslí na well-being: vítají děti a nabízejí prostor pro odpočinek a hry

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 2.2.2023 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 2. 2. 2023: Téměř každý druhý zaměstnavatel nabízí lidem prostor pro aktivní odpočinek i prosté lenošení. U většiny firem jsou dveře otevřené i pro děti zaměstnanců. Vyplývá to z rychlého online průzkumu personální agentury Předvýběr.CZ mezi stovkou stálých respondentů z řad majitelů a šéfů firem.

„Už několik let je téma well-beingu, tedy snaha o vytvoření pohodového pracovního prostředí, realitou u zaměstnavatelů, kteří chtějí být konkurenceschopní na trhu práce,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. „Když se lidé cítí v práci dobře, nemají potřebu z ní utíkat ‒ ať už co nejdřív domů, nebo ke konkurenci,“ dodává šéf personálky. Spokojenost zaměstnanců jako důvod takového přístupu v průzkumu potvrdil každý druhý respondent.

Odpočívárnu podle průzkumu nabízí 47 % firem, u čtyřech z deseti zaměstnavatelů je k dispozici fotbálek nebo jiná hra. „Jsme IT firma, posedávání je třeba kompenzovat, aby nedocházelo k únavě,“ vysvětluje Pavel Hromádka, jednatel společnosti FCR TECH.

Devět z deseti zaměstnanců může na pracoviště přivést i svoje dítě, 65 % lidí může přijít i s jiným rodinným příslušníkem. Psi, kočky a jiná zvířata jsou vítána u 59 % zaměstnavatelů. „Snažíme se umožnit práci i zaměstnancům a manažerům s velmi malými dětmi,“ uvádí Dobroslava Šídová, HR manažerka firmy AM BTN Services.

Dress code je spíš doporučením

Jen pětatřicet procent firem předepisuje svým zaměstnancům pravidla pro oblékání ‒ větší část z nich jen pro vybrané profese. Až na šest procent, kde je plnění předpisu součástí hodnocení zaměstnance, jde ale spíš o doporučení.

„Naši zaměstnanci se neoblékají extravagantně, ale sociálně přiměřeně,“ říká Pavel Střasák, jednatel společnosti Enginn Effect. „Běžní zaměstnanci se nestýkají se zákazníky, proto není nutný žádný extra dress code. Obchodníci při jednáních samozřejmě styl oblékání podle situace dodržují,“ dodává Blanka Weisskopfová, ředitelka pražské firmy Tesla.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 60 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly dětem, ústavu Cesta z krize, ženský pěvecký sbor Akordum a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024