Jak na článek?

Zadavatel: Magieprirody.cz | 22.12.2014 | Média, marketing

Praha (Pressweb) - Napsat scénář není jednoduché. Zvlášť když s tím nemáte bohaté zkušenosti. Vyžaduje to dostatek času, rozvahu v myšlení a představu o tom, jak by měl samotný děj vypadat. Pojďme ale postupně od začátku. Co je vlastně scénář?

Je to text, který je základem samotného díla. Ať už to bude film, divadelní představení nebo jakýkoli jiný příběh, podává informaci o samotném ději, dialozích mezi postavami, ale i to, jak jednotlivé osoby vypadají a jaké mají chování. Výsledný produkt pak můžete hodnotit ať už při sledování online filmů, v divadle nebo kině. Samotnému textu předchází námět, tedy krátký nápad pro příběh - jakási základní myšlenka. Ten je velmi důležitý. Když ho už máme, můžeme se pustit do psaní rozsáhlé textové předlohy.

Při psaní je nutné dodržovat základní pravidla - stručnost, jasnost a výstižnost. Kromě samotných dialogů scénář obsahuje i tzv. vsuvky nebo scénické poznámky. Zde se píší například pokyny k chování herce, jak má být oblečen, zda projeví emoce, zda bude plakat nebo křičet. Tyto poznámky jsou bohaté hlavně při psaní scénáře komedie, případně jiných emocionálních filmů.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712