Bazénová chemie – dodržujte správné zásady pro čistotu vody

Bazénová chemie
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 22.1.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Přemýšlíte o tom, proč jste neměli vodu v létě v bazénu tak čistou jako vaši sousedé? Proč se voda brzy zakalila, přestože jste tam dávali pravidelně chlorové kapsle? Bazénová chemie není sice žádná věda, ale přesto musíte znát pár zásad. Když se je naučíte, vodu v bazénu budete mít křišťálově čistou. Bazénová chemie nejsou jen chlorové kapsle. Nejdříve musíte znát údaje o vaší vodě, například kyselost neboli pH, abyste věděli, co do vody přidat.  Vše závisí na správné kyselosti, filtraci a pravidelném čištění. Bazénová chemie není jen chlór, můžete vyzkoušet bezchlorovou chemii s využitím kyslíku.

Udělejte si nyní čas na čištění bazénů

Proč mluvíme o bazénové chemii, když je zima a s bazénem se nedá nic dělat? Tak to úplně není. Čas před sezonou můžete využít na čištění bazénů.  Myslíte si, že máte stále čas, že ještě přijde jaro, tak není kam spěchat? Čas tak rychle letí a jaro už není prakticky žádné. Než se nadějete, budou horké dny a příležitost se vykoupat. Teď věnujte čas čištění bazénů. Předpokládejme, že máte správné kartáče, vysavač a síťky. Uvidíte, že po stranách bazénu jsou nánosy špíny a vodního kamene. Ten je třeba odstranit.  Někdo má napuštěný bazén celou zimu, protože používá zazimovač. Ten pomůže udržet vodu bez baktérií a řas až do nové sezony.

Zkontrolujte také bazénové příslušenství

Bazénová chemie nejsou jen chemické přípravky, ale také bazénové příslušenství. Slouží k tomu, aby se přípravky rozkládaly postupně a mohly účinněji působit. Během zimy máte čas vše doplnit a koupit něco nového. Máte použitelný písek na filtr nebo nové filtrační kartuše? Plováky pro chlorové tablety jsou ještě použitelné? Bazénové příslušenství – to jsou také věci k čištění během sezony. Je vhodné mít různé síťky a vysavač.  Pokud nemáte aktivní uhlí, vyzkoušejte ho. V pískovém filtru zvyšuje jeho účinnost.

 

Témata: bazénová chemie, bazén, bazénové příslušenství, bezchlorová chemie | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300