Holter EKG odhalí i malé odchylky

Holter EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 22.11.2016 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Obvykle se setkáváte s měřením EKG neboli elektrokardiogramu v kardiologické ambulanci. Je to měření srdeční činnosti v klidu. Používají se k tomu kardiografy, které zachytí jednorázově průběh srdeční činnosti, tedy elektrické vzruchy, jež vznikají při stahování srdečních komor a předsíní. Díky software je srdeční křivka interpretována a lékař se dozví, zda je průběh normální či ne. Jednorázové měření však nemusí odhalit odchylky od normálu, proto se využívá holter EKG. Je to přístroj na kontinuální měření EKG. EKG holter měří srdce po dobu 24 či 48 hodin, ale i déle.   

Holter EKG není velkou zátěží pro pacienta

Pokud lékař rozhodne, že pacient použije holter EKG, je to z toho důvodu, že má podezření na poruchy srdeční činnosti, které klidové EKG neodhalilo. Holter EKG neznamená pro pacienta žádnou zátěž, jen se po celou dobu měření nemůže sprchovat nebo koupat. Měření EKG probíhá tak, že se pacient ráno dostaví do ordinace, sestra mu připevní elektrody na tělo a samostatný přístroj – holter EKG o velikosti malé krabičky se upevní například k opasku. Během dne pacient zaznamenává různé situace do záznamníku, jež se potom s křivkou EKG vyhodnotí.

Výrobky Seiva – klidové, zátěžové EKG a holtery EKG

Holter EKG lze použít i při zátěžových testech sportovců, aby lékař zjistil, jak reagují na zátěž. Například přístroj EKG Seiva Ergolog , který zajišťuje ergometrická vyšetření, umí automaticky řídit běhací pásy a ergometry. Má pohodlné intuitivní ovládání a vytiskne křivku EKG i během testu. Komplexním zařízením je však holter EKG, který srdeční činnost sleduje dlouhodobě. Při porovnání písemných záznamů pacienta s křivkou lze interpretovat, co má největší vliv na srdeční frekvenci. Firma Seiva má ve své nabídce jak přístroje pro klidové i zátěžové EKG pro běžné ordinace i špičkové kliniky, a samozřejmě i holtery EKG.

Témata: EKG Holter, Holter EKG, EKG, Klidové EKG, zátěžové EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300