Přístroje EKG pro základní vyšetření srdce

Přístroje EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 21.9.2021 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Pro elektrokardiografii, což je základní metoda pro vyšetření srdce, se vžila různá lidová označení, například „natáčení srdce“ či „ékágéčko“. Většina lidí se už s touto metodou setkala, protože je i součástí preventivního vyšetření a nezřídka se jí podrobují i sportovci, kteří si potřebují ověřit schopnost srdce zvládat i velkou tréninkovou zátěž. Elektrokardiogram tedy záznam o činnosti srdce pořizují přístroje EKG, jichž je celá řada. Jednoduchá zařízení EKG mají většinou praktičtí lékaři, disponují bezdrátovou technologií, ovládají se jedním tlačítkem a umožňují různé formáty záznamu, zobrazení i tisku.

Špičkové přístroje EKG jsou na kardiologických klinikách

Špičkové přístroje EKG lze nalézt na kardiologických klinikách. Mají velký barevný dotykový displej a integrovanou tiskárnu, disponují různými formáty záznamu srdeční křivky, jejího zobrazení a tisku, mají elektronický archiv s kapacitou až půl milionu vyšetření a komunikují s dalšími ambulantními programy. Tyto přístroje EKG mají 12 svodů a vlastní nastavení náročnosti ovládání. Z dalších funkcí lékaři oceňují například nastavitelnou digitální filtraci křivky nebo posílání EKG e-mailem.

Arytmie je nejčastější onemocnění, které odhalí vyšetření EKG

A co všechno přístroje EKG dokáží ukázat? Jde zejména o odchylky od normálního srdečního rytmu, ale také poruchu tvorby nebo převodu vzruchu v srdečním svalu, starší poškození srdce, jeho lokalizaci a rozsah a také nedostatečné prokrvení jednotlivých částí srdce. Nejčastějším onemocněním srdce je srdeční arytmie, což je náhlé zrychlení či zpomalení pravidelných stahů. Příčinou je chybné chování speciálních srdečních buněk, které vyvolávají elektrické vzruchy. Ve většině případů jde jen o občasné zakolísání, které člověk ani nepocítí, pokud se však arytmie opakuje, může vést až k vážným zdravotním komplikacím, například k infarktu.   

 

Témata: EKG, vyšetření EKG, Výrobce EKG, přístroje EKG, dodavatel EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300