Ploty a oplocení? Vybírejte už při návrhu domu

Ploty a oplocení?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 21.9.2021 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Co vám ještě ve vašem projektu nového domu chybí? Myslíte si, že už jste si všechno dopředu promysleli a na nic nezapomněli? A co ploty a oplocení? Ano, to je kategorie, která většinou u projektů nového domu chybí. Majitelé si říkají, na to je ještě čas, to vymyslíme až v průběhu stavby, nebo se rozhodneme podle toho, na co budou peníze. Ale to je chyba. Už architekt by měl myslet na to, jaký vhodný plot zvolí a zda nebude pro okolí jako pěst na oko. Navrhovat by měl takový, který bude odpovídat nejen stylu domu, ale i okolní zástavbě.

Ploty a oplocení – lepší je větší variabilita

Také se vám nelíbí developerské projekty celých ulic, kde jsou ploty a oplocení úplně stejné? Máte pravdu, takové čtvrtě jsou příliš uniformní a připomínají paneláková sídliště ze socialistické doby. Stavební úřady také nepřikazují, aby byly všechny domy ve čtvrti stejné, ale stanoví limity jen u počtu pater, případně pro typ střechy. Právě různé ploty a oplocení vytvářejí zajímavý kolorit čtvrtě. Je však dobré dodržet například výšku plotu, případně podobný styl, ale nechat prostor i pro vlastní kreativitu. Přílišné rozdíly, kdy spolu bude soupeřit opravdu jednoduché oplocení s luxusním, může být na škodu.

Při akcích se používá mobilní oplocení

A jaká je nabídka v kategorii ploty a oplocení? Veliká. Liší se podle sloupků a plotových rámů. Sloupky mohou být jednoduché kovové, ale také zděné či kamenné. Dřevěné sloupky u plaňkových plotů jsou sice lidovou tradicí, ale dlouho nevydrží, protože dřevo v zemi nebo i v betonu po určité době vlivem vlhkosti ztrouchniví. Také plotových rámů je celá řadu. Nejběžnější je kovové pozinkované pletivo, nebo potažené plastem. Stále častěji si lidé vybírají svařované dílce s různě silným mřížovým. U dočasných staveb či venkovních sportovních či společenských akcí se uplatní mobilní oplocení. Skládá se z přenosných sloupků umístěných v betonových patkách a celoplášťových plotových dílců.

 

Témata: ploty a oplocení, ploty, oplocení, ploty na míru, montáž plotů | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300