Divadlo Kámen a diskusní večer na téma "moderní divadlo a role"

Praha – Ve čtvrtek 24. září 2015 bude bezprostředně po představení Dopis poslaný poštou probíhat v Divadle Kámen diskuse. DISKUSNÍ VEČER otevře téma „ROLE V MODERNÍ ČINOHŘE“ a pokusí se hledat odpovědi například na otázky: Co dnes v divadle znamená role?
Zadavatel: Divadlo Kámen | 21.9.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Diskusní večer v Divadle Kámen
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - Ve čtvrtek 24. září 2015 bude bezprostředně po představení Dopis poslaný poštou probíhat v Divadle Kámen diskuse. DISKUSNÍ VEČER otevře téma „ROLE V MODERNÍ ČINOHŘE“ a pokusí se hledat odpovědi například na otázky: Co dnes v divadle znamená role? Do jaké míry herec hraje roli? Proč role a k čemu slouží?

Tento večer budou diskutovat zástupci několika nejen divadelních oborů, například teatrologové prof. Jan Císař a Vojtěch Poláček, divadelnice Miroslava Císařová, publicistka Alena Zemančíková, kněz Josef Čunek, sociolog Miroslav Paulíček, herečka Lenka Chadimová, herec a performer Vladimir Benderski a další.

A jak téma role vnímá režisér divadla Petr Odo Macháček, který bude diskusní večer jemně moderovat?

„Role je jedním z mnoha divadelních a společenských pojmů, které vnímáme spíše intuitivně, jejichž vymezení je nepříliš zřetelné a které vnímá každý po svém. Chceme sdílet impulsy k přemýšlení o tom, jak lze hraní rolí využívat, v čem nás omezuje, kdy je vhodné a kdy spíše škodí. Do okruhu otázek patří také základní zamyšlení nad tím, co to role vlastně je. Nemáme ambici dojít k jasným závěrům, chceme rozvířit alespoň nepatrně strukturované uvažování o tomto tématu.“

„Diskusní večery - přibližně jeden na podzim a jeden na jaře - jsou jednou z novinek této divadelní sezóny. Jsme na ně zvědavi a chováme naději, že i naši diváci,“ doplňuje Petr Odo Macháček.

Více informací na www.divadlokamen.cz

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

606 167 399


 


 

Témata: divadlo | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875