Zbavte se všudypřítomného stresu

Jednotlivé kroky, jak na to.
Zadavatel: GIT.cz | 21.8.2015 | Média, marketing
Tukutuku magazín
Autor fotografie:
Tukutuku - online magazín

Praha (Pressweb) - Jste v práci a nestíháte termín. Přijdete domů, kde pravděpodobně budete dodělávat práci, odbydete se něčím nezdravým k večeři a půjdete spát pozdě v noci, abyste po pár hodinách spánku zase naskočili do pracovního kolotoče. Ať už je vám popsaná situace známá, či se stresujete něčím jiným, nastal čas s tím přestat.

Krok první: Když nejde o život…

Netvrdíme, ať se vykašlete na své povinnosti. Spíš se pokaždé, když vás něco rozčílí nebo zjistíte, že to prostě nemůžete stihnout, na chvíli zastavte. Uvědomte si, že je to váš život a vaše zdraví, na které má stres negativní vliv.

 Krok druhý: Naučte se odpočívat

V dnešní době je tendence čím dál méně spát, stíhat přes den nemožné a do toho ještě zářit na společenských nebo firemních akcích. A kde je odpočinek? Přiveďte si ho zpátky do svého každodenního života. Například pokaždé, když přijdete domů, věnujte dvacet minut svého času relaxaci. Zdřímněte si, pusťte si váš oblíbený seriál či hudbu. Přečtěte si oblíbený internetový magazín – například lifestyle blog Tukutuku. Dejte se na osobní rozvoj. Zkrátka uvolněte svůj mozek předtím, než mu naložíte další úkoly.

 Krok třetí: Pohyb jako zdroj energie

Skvělým lékem na naštvání či stres i prostředkem k „upuštění páry“ je sport. Pokud se vám nechce podávat nějaké extrémní upocené výkony, zajděte si jen na procházku nebo se doma protáhněte. Při pohybu se vám začne uvolňovat hormon štěstí, vy na chvilku zapomenete na starosti a budete se soustředit pouze na přítomnost. Udělejte si z toho svůj denní návyk spolu s odpočinkem.

 Krok čtvrtý: Bavte se

Nezapomínejte na své přátele nebo rodinu. Zkuste trávit svůj volný čas s někým, s kým je vám dobře. Zároveň s nimi můžete probrat to, co vás trápí, a nebudete to dusit v sobě. A tím narážíme na další věc: nenoste své problémy v sobě. Pokud se nemáte komu svěřit, alespoň si je napište na papír. Vedle každého problému si pak zaznamenejte každé potenciální řešení, které vás napadne. Často tak zjistíte, že se vlastně není čím stresovat, protože rozuzlení leží před vámi – černé na bílém.

 Krok pátý: Zorganizujte si svůj čas

Abyste předešli stresu, zkuste si každý večer naplánovat následující den. Nic vás nepřekvapí, nerozhodí a vy budete vědět, že vše v pohodě stíháte. Nezapomeňte si do svého denního plánu začlenit i body výše uvedené: odpočinek po příchodu z práce, pohyb, a hlavně zábavu, špetku té prokrastinace. Nedejte stresu příležitost a vaší kariéře i osobnímu životnímu stylu to jenom prospěje. 

Tukutuku.cz - zorganizujte si svůj čas

Témata: práce, osobní rozvoj, životní styl, lifestyle blog, internetový magazín, internetový časopis, online časopis, online magazín | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498