Nový hit světové gastronomie? Sporáky na tuhá paliva

Sporáky na tuhá paliva
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 21.6.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Sporáky na dřevo a jiná tuhá paliva připomínají pohádku, která nemá v moderní domácnosti a 21. století co dělat. Jejich obliba však dokazuje, že tento způsob vaření má své místo v gastronomii i dnes. A co víc. Sporáky tohoto druhu umožňují nejen přípravu pokrmů, ale také způsob vytápění bez závislosti na dodávkách elektřiny. To je také důvod, proč jsou volbou romantiků zbožňujících pohled do plápolajícího ohně, gurmánů i zatvrzelých pragmatiků.

Při přípravě jídla nejsou sporáky jako sporáky

Svůj postoj k vaření se sporáky na tuhá paliva popisuje kuchař Petr Jelínek z oblíbené pražské restaurace: „Možná to zní trochu rozmazleně, ale já bych si jídlo připravené běžným způsobem snad už ani nedal. Opravdu. Pokud jednou ochutnáte pokrm připravený takto, nechcete jíst nic jiného.“ A za pravdu mu dávají mnozí jiní nadšenci, kteří se v kontextu se sporáky bez výměníku zmiňují o nezaměnitelné chuti nebo jídlu jako od babičky.

Sporáky na tuhá paliva však nejsou výsadou jen kuchařů z luxusních restaurací. Lidé je často volí také na chaty nebo do domácností, kde není nutné vařit moderním způsobem. A ta romantika u ohně je bonusem, který si všichni do jednoho chválí.

Kulinářský zážitek a zajištění tepla zároveň

Ačkoliv vypadá tento způsob topení a vaření poněkud zastarale, i sporáky na dřevo prošly vývojem. To je také důvod, proč je možné volit mezi běžnými sporáky, které snadno vytopí jednu místnost a sporáky s výměníky, jež jsou schopné dodat teplo i do celého domu. A stejně jako u jídla platí, že i zde je vůně dřeva nenapodobitelnou kvalitou.

Co tedy vyzkoušet změnu? Je lidová moudrost, která jednoduše nezestárne a právě to platí pro sporáky na dřevo a tuhá paliva.

 

Témata: sporáky, sporáky na tuhá paliva, moderní sporáky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300