Spink čtyři roky od „supervýprodejů“ hlásí čtyřicetinásobný růst!

V online prodeji je pořád obrovský potenciál, míní podnikatelka Eva Pavlíková
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 21.6.2014 | Obchod, e-commerce

Praha (Pressweb) - 20. 6. 2014: Internetový obchod Spink.cz za loňský rok hlásí předběžně obrat kolem 65 milionů korun a pro letošek plánuje pokořit stomilionovou hranici. V roce 2010, kdy firma začínala pod značkou Supervýprodej.cz, utržila půldruhého milionu korun.

Zhruba 73 procent objednávek loni dorazilo od českých zákazníků, čtrnáct procent od Slováků a osm procent zásilek e-shop loni odeslal do Maďarska. „Největší , téměř trojnásobný meziroční nárůst jsme dosáhli na Slovensku. Pomohlo nám otevření pobočky v Bratislavě a otevření možnosti dobírky přes slovenskou poštu,“ říká spolumajitelka firmy Eva Pavlíková.

Dobírka pořád rozhoduje

Ve středoevropském regionu je nakupování na dobírku pořád jedním z faktorů, který rozhoduje o úspěšnosti e-shopu. „Maďarské tržby narostly čtyřnásobně poté, co jsme spustili možnost platby dobírkou,“ potvrzuje Pavlíková. Naopak v Polsku zatím tuto možnost firma nenabízí, severní země se tak podílí na celkovém obratu pouhými čtyřmi procenty. Firma vidí velký potenciál prodeje ve spolupráci s allegro.pl.

Pouze jedno procento tržeb přinesou nákupy německých a rakouských zákazníků. „Je zde velmi silná konkurence, což pro nás znamená vysoké náklady na marketing,“ vysvětluje Eva Pavlíková. Na druhou stranu zde průměrný zákazník utratí zhruba šestkrát více, než nakupující z „východních“ trhů.

Jiný kraj, jiný sortiment

Čeští zákazníci nakupují veškerý sortiment. „Největším ‚hitem‘ u nás ale jsou výrobníky limonády Sodastream včetně příslušenství a zubní hygiena Curaprox,“ říká Eva Pavlíková. Na Slovensku nejvíce objednávají levné sirupy a levné kávové kapsle. „Hodně zde také prodáváme voňavou drogerii, především výrobky Bref a vonné kuličky,“ dodává šéfka firmy.

Maďaři nejvíce nakupují kávu a filtrační konvice. „Hodně zde jdou na odbyt i deodoranty,“ prozrazuje Pavlíková. U Poláků nejčastější objednávka zní na libovolné kávové kapsle – zajímavostí je, že se zde prodává různé příslušenství až čtyřnásobně více, než v jiných zemích. Němci a Rakušané pak nejčastěji objednávají drogerii a kapsle Tassimo.

Tabulka 1: Obrat firmy v letech 2010 – 2013 (mil. Kč, bez DPH)

2010

2011

2012

2013

1,5

15

42

65

Tabulka 2: Podíl jednotlivých zemí na objednávkách (v %)

 

2010

2011

2012

2013

Česko

100

98,5

91

73

Slovensko

0

1

5

14

Maďarsko

0

0,5

2

8

Polsko

0

0

1,5

4

Německo, Rakousko

0

0

0,5

1

::

Spink.cz je e-shop prodávající kompletní sortiment spotřebního zboží. Specializuje se zejména na kávovary, výrobníky limonád, potravinářský a drogistický sortiment. Obchod má více než 100 tisíc spokojených zákazníků v šesti zemích světa, kromě Česka a Slovenska dodává také do Polska, Maďarska, Rakouska a Německa. Firma má na skladě sto tisíc kusů zboží a kromě e-shopu provozuje také tři kamenné prodejny s kompletním sortimentem k přímému nákupu. Provozovatelem značky je společnost Sales Growth Czech, v roce 2012 dosáhla firma obratu 41,5 milionu korun.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024