Hry pro dívky a pro kluky? Jsou poučné i zábavné

Zadavatel: Roman Ernst | 21.4.2015 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Hraní je ztráta času, kazí se při něm oči i charakter, děti ztrácejí kontakt s realitou a nedokážou pak pořádně zapadnout do kolektivu – a vůbec, dříve se nám bez hraní a chytrých telefonů a tabletů žilo lépe. Takového názoru se drží řada lidí a zakazují svým potomkům hraní online her. Ale neubližují jim tím víc, než kdyby jim to povolili?

Názory na hraní her se různí a nelze tedy říci, která strana má pravdu a která žije v bludech. Nikdo nedokáže říct, jestli hraní her škodí a co všechno nám bere a co vše nám dává. Ale alespoň zhruba to všichni tuší a vědecké výzkumy to leckdy potvrzují. Vezměme si za příklad třeba herní web dejhru.cz, kde najdeme nespočet online her pro kluky i pro dívky, stejně jako těch, které jsou náročnější a zaujmou i leckterého dospělého.

Střílečky i logika

Stejně jako dospělí muži nedají dopustit na akční filmy s hollywoodskými siláky Stallonem či Schwarzeneggerem, už i malé chlapce lákají hry, ve kterých se střílí a kde bojují s nepřáteli, nad kterými mohou slavně zvítězit. Proto je tu nespočet „stříleček“, ale i logických her, kde si musíme najít vlastní cestu a vymyslet strategii, která nás dovede k vítězství. Leckdy pomůže selský rozum, jindy můžeme využít lsti. A když si malí hráči takhle vymýšlejí, nepopiratelně to napomáhá jejich dalšímu rozvoji a budou tak i v reálném životě zkušenější. Stejně tak závodní hry cvičí jejich rychlost a postřeh, různé puzzle zase logiku a jinde si procvičují fantazii a tvořivost. Zkrátka každá hra má něco do sebe a každá nás může něčím obohatit.

Péče i kreativita

Na své si ale přijdou i holčičky. Ty většinou po nějakých hrách plných zbraní a bojů netouží, ale zato je baví ty s tematikou domácnosti, pečování o děti či zvířátka nebo vaření. To všechno jim napomáhá, aby se pak lépe zorientovaly v životě, trénují si takhle sociální cítění, ale i fantazii a kreativitu. A ať už si tu začnou hrát cokoliv, nemůže jim to ublížit – stačí, když rodiče dohlédnou, aby děti u her neproseděly celý den a nehrály něco nevhodného pro jejich věk. A nebo si mohou ledacos zahrát společně, což zase nepopiratelně upevní jejich vztah.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika