Podezření na otravu metanolem, úrazy pod vlivem alkoholu a hledání pacientů

Velikonoční pondělí z pohledu záchranářů
Zadavatel: ZZS Středočeského kraje | 21.4.2014 | Krimi, černá kronika

Kladno (Pressweb) - Během Velikonočního pondělí záchranáři ve středních Čechách zasahovali kromě běžných výjezdů také u osob pod vlivem alkoholu. Ve 22 případech se jednalo o opilé koledníky, kteří to přehnali s pitím alkoholu, u některých se konzumace protáhla až do pozdních odpoledních hodin. Nejčastěji se u nich jednalo o nevolnost, u vážnějších případů o poruchy vědomí až bezvědomí. V takových případech už musela zasahovat záchranná služba.

Před polednem na tísňovou linku volala žena z malé obce na Benešovsku. Její manžel se vrátil domů z koledy pod vlivem alkoholu a přestával vidět. S podezřením na otravu metanolem jej záchranáři převezli do benešovské nemocnice k dalšímu vyšetření. O případu záchranáři informovali Policii ČR.

Před 17. hodinou vyjížděla sanitka na Benešovsku k nezletilému mladíkovi pod vlivem alkoholu, který měl i poruchy vědomí. Lékař musel zahájit přednemocniční léčbu, poté záchranáři mladíka převezli do Thomayerovy nemocnice v Praze.

Marný výjezd měli záchranáři na Kladensku, kteří byli voláni do Unhoště k muži ležícímu na ulici. Muž však do příjezdu záchranné služby z místa odešel, záchranáři pak nikoho nenalezli.

Podobný případ zažili záchranáři z Městce Králové, kteří na rozdíl od svých kladenských kolegů svého pacienta nakonec nalezli. Na dispečink linky 155 zavolal v odpoledních hodinách muž z Kněžic na Nymbursku, který požadoval výjezd sanitního vozu, havaroval v osobním autě a byl zraněný. Než záchranáři dorazili na místo, muž se stihl přesunout do sousední vesnice, kde na tísňovou linku, zatímco pacienta záchranáři hledali v Kněžicích, znovu zavolali kolemjdoucí. Záchranáři lehce zraněného a silně opilého muže s řeznými ranami od rozbitého skla ošetřili ve spolupráci s policií a převezli jej do nemocnice v Městci Králové.

Během dne záchranáři také vyjížděli k velkému množství úrazů.

K pádu cyklisty z kola vyjížděli rakovničtí záchranáři do obce Čistá. Muž jel na kole bez helmy a jevil známky opilosti. S úrazem hlavy byl převezen k dalšímu ošetření do rakovnické nemocnice.

K napadení mladíka několika muži byli voláni záchranáři v Kladně. Zraněnému muži zdravotníci  ošetřili bodné poranění ruky a převezli jej do kladenské nemocnice.

Na Praze – západ zasahovala rychlá lékařské pomoc z Roztok u ženy, která při sekání trávy na zahradě přejela sekačkou přes kabel a dostala zásah elektrickým proudem. Žena byla při vědomí a vyvázla bez vážnějších zdravotních komplikací. Po kontrole zdravotního stavu jí záchranáři převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Témata: metanol, podezření na otravu metanolem, úrazy pod vlivem alkoholu, hledání pacientů | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

ZZS Středočeského kraje

Vančurova 1544
272 01 Kladno
Kontaktní osoba: Bc. Petra Effenbergerová
Tisková mluvčí
mluvci@zachranka.cz
+420 605 203 811
Obrázek uživatele ZZS Středočeského kraje
Zabýváme se poskytováním odborné přednemocniční péče v život ohrožujících stavech a při onemocněních. Pořádáme kurzy první pomoci pro veřejnost.
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Vančurova 1544
272 01 Kladno
Česká republika
info@zachranka.cz
Fax: +420 312 256 610
Tel: +420 312 256 601