Rybáři, blíží se zima. Jak na zimní lov kaprů?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 1.12.2019 | Sport, volný čas, zábava
Rybář

Patří mezi vaše oblíbené koníčky rybolov? Jste vášnivými rybáři a toužíte chytit toho největšího kapra pod sluncem? Pokud patříte k rybářům, určitě jezdíte pravidelně rybařit do vašeho oblíbeného revíru. Zatímco někteří rybáři jezdí chytat ryby jenom v době, kdy se ryby chytají nejvíce, tedy v období jara, léta, případně brzkého podzimu, jiní tráví u vody i zimu, respektive chladnější období roku, během kterého jsou ryby neaktivní a během kterého jsou mnohé revíry a rybníky naprosto vyloveny. Pokud patříte k těmto jedincům, prozradíme vám, jak na zimní lov kaprů.

Jak jste na zimní rybolov vybavení?

Každý rybář si musí uvědomit, že je něco jiného chytat ryby během jara a léta a něco jiného je chytat ryby v chladnějších částech roku. Rybáři musí být na chladnější rybaření připravení, musí být připraveni hlavně na pomalejší a také na opatrnější kapry, kteří se nedají tak snadno chytit. V ideálním případě s sebou vezměte fluorocarbonové vlasce, které jsou lehké.

Jakou zvolit nástrahu?

V chladnějších ročních obdobích je třeba volit trochu jinou návnadu a nástrahu, než jakou volíte během jarního nebo letního rybaření. Jak jsme zmínili, během zimy a podzimu jsou ryby pomalejší, zejména kapři se nedají tak snadno chytit. Ideální nástrahou jsou krmné boilies, kterým se také přezdívá kapří kuličky. Ideální bude, když budou boilies měkké, nebojte se ani boilies v dipu. Co se týče barev, volte raději barvu žlutou nebo bílou, ty zaujmou kaprovu pozornost.

Uspějte taky

Pokud se domníváte, že během chladu a zimy nelze chytit pořádně velkého kapra, pak se pletete. I během chladnějších dní lze chytit velkého kapra, který třeba dosáhne třiceti kilogramů. To se ostatně povedlo nejmenovanému rybáři během jeho nejkrásnější zimní expedice plné rybolovu. Kolik bude vážit váš kapr, kterého chytíte na vhodnou nástrahu?

Témata: rybář, ryby, lov kaprů | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz