Ekologičtější vytápění dřevem má návratnost zhruba půldruhého roku

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 21.1.2020 | Průmysl, energetika

Brtnice (Pressweb) - 21. 1. 2020: Od ledna ve všech provozovnách firmy START Zelený topí dřevem. Za rok tak ekologičtější energie přinesla úsporu zhruba 600 tisíc korun. Peníze firma vrací do přírody.

S topením dřevem začala firma už před dvanácti lety ve své prodejně zahradní a malé zemědělské techniky Stihl. „Postupně jsme se rozhodli k přechodu z vytápění plynem na dřevo u všech provozoven,“ říká Vlastimil Zelený, jednatel firmy. „Jsme tak energeticky soběstačnější, využíváme dřevo z vlastních lesů,“ dodává.

Celková investice k přeměně topení představovala zhruba jeden milion korun, po půldruhém roce se tak firmě změna vyplácí. „Platí to i pro jiné firmy, cena dřeva je dlouhodobě nízká, takže by se změna vyplatila i kdybychom měli surovinu nakupovat,“ vysvětluje Vlastimil Zelený. K vytápění navíc z velké části používají ve firmě smrkové dřevo postižené kůrovcovou kalamitou.

Úspory vzniklé změnou vytápění firma investuje do ekologičtějšího fungování. „Chceme být víc energeticky samostatní. Plánujeme pořídit si fotovoltaiku k využívání sluneční energie, část úspor vracíme zpět do lesa v podobě výsadby nových stromů,“ uzavírá jednatel firmy.

::

Rodinná firma START Zelený podniká ve stavebnictví už od roku 1990. Zaměřuje se zejména na oblast pozemního stavitelství: bytová a administrativní výstavba, rekonstrukce památkově chráněných objektů, snižování energetické náročnosti budov a realizaci vodohospodářských projektů. Podnik provozuje i vlastní prodejny: stavebniny v Jihlavě a v Brtnici, kde sídlí, a tamtéž prodejnu a servis zahradní a malé zemědělské techniky Stihl. Firemním cílem je nabízet co nejširší a zároveň nejkvalitnější škálu produktů a služeb, příznivé ceny, kvalitní servis a odborné poradenství.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024