Stavební systém Ytong kompletně až po komíny

Zadavatel: SeoExtra.cz | 30.10.2016 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Developerský projekt v Brdech je unikátní použitím celého systému stavebních komponentů Ytong. Kromě obvodového zdiva z tepelněizolačních tvárnic Lambda YQ jsou zde použity příčky Ytong 200 mm,  stropy Ekonom, střecha Komfort se zateplením Multipor, točité schodiště Ytong na míru a komín Ytong. Jaké výhody systémové řešení přináší budoucím majitelům a co u něj hodnotí kladně developer? Na tyto otázky odpovídá obchodní ředitel společnosti Palazzio Zdeněk Kovačič.  

Co na systémovém řešení oceňujete po stránce výstavby developerského projektu?

„Systém Ytong nabízí snadné řešení doslova od podlahy až po střechu. Vlastě tedy až po komín, který systém doplnil nedávno. Na celé stavbě pracujeme s jedním materiálem. Pro nás je z ekonomického hlediska důležité, že rychle a efektivně. Využitím všech těchto systémových prvků, které Ytong nabízí, se nám podařilo snížit cenu stavby oproti velikostně podobným domům konkurenčních developerských projektů.

V čem se díky použití systému váš projekt odlišuje od ostatních? Jsou zde výhody také pro koncového zákazníka?

Za velkou konkurenční výhodu považujeme použití systému Ytong při konstrukci střechy. Se střechou Komfort získaly naše domy nadstandartní obytný prostor ve 2.np., který by jinak zůstal mrtvým prostorem. Místnosti působí vzdušněji, prostorněji a je možné je lépe využít. Při zachování nízké ceny tak můžeme klientům nabídnout velkorysý prostor. Upozornil bych zde ještě na použití schodiště, které umožňuje vysokou variabilitu a výraznou úsporu nákladů. V tomto případě je pro budoucí majitele výhodné, že mohou využít i prostor pod ním.

V jaké fázi se nyní výstavba nachází?

U všech 20 rodinných domů je již hotové obvodové zdivo, schodiště,  stropy a projekt pokračuje montáží střech.

Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti s materiálem a technickou podporou Ytongu?

Ocenili jsme pomoc se založením první řady tvárnic a vyměřením rohů a výšek. Seznámili jsme se také s tím, jak pracovat s tepelněizolační maltou Ytong. U obvodového a nosného zdiva byla pozitivní rychlost dořezávky a rychlá montáž překladů v přesné délce a šířce. Osazení stropních nosníků bylo rovněž snadné, u vyměření jsme opět využili účasti technika Ytongu.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon exterier.jpg232.34 KB
Image icon interier.jpg274.54 KB
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712