Zkouška odvahy: Síla hurikánu na vlastní kůži

Svět je plný nevšedních nápadů. Největší úspěch mají ty, při jejichž vyslovení si lidé nevěřícně klepou na čelo a kroutí hlavou, že něco takového je prostě nemožné. Jeden z extrémních nápadů sklízí úspěch i v Praze.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 21.1.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Na vlastní kůži zde lidé zkouší sílu hurikánu a co je podstatné – bezpečně se při této adrenalinové aktivitě baví!

Průměr 4, 3 m a výška 14 m k adrenalinové zábavě stačí

V našem hlavním městě byl nedávno otevřen první a v současné době jediný větrný tunel v České republice. Průměr tunelu je 4, 3 metrů, na výšku měří 14 metrů a slouží k tomu, aby si lidé mohli na vlastní kůži vyzkoušet sílu hurikánu, a to dost neobvyklým způsobem. V tunelu proudí vzduch rychlostí 270 km/h. Proud vzduchu je tak silný, že dokáže zvednout lidské tělo. Člověk létá a užívá si neomezený pohyb.

Větrný tunel HURRICANE FACTORY Prague se díky nabídce neobvyklého zážitku zařadil na přední příčky nejvyhledávanějších atrakcí Prahy. Létání v tunelu je určen pro děti od 5 let. Vzhledem k fyzické náročnost a bezpečí není létání v tunelu povoleno těhotným ženám, osobám s poruchou krevního oběhu či se srdečními problémy, osobám, které mají problémy se zády či plotýnkami a osobám pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Pod dohledem

Každý zájemce o létání nejdříve musí absolvovat krátký instruktážní výcvik, během kterého mu instruktor vysvětlí, jak se v tunelu pohybovat, na co je třeba dávat pozor a domluví si signály pro komunikaci. Potom už se obléknete do potřebného vybavení a společně s instruktorem vstoupí do větrného tunelu, kde zažije sílu hurikánu. Nahoru, dolů, kolem osy, létat se dá libovolně. Tunel je prosklený, takže s sebou mohou zájemci přivést i rodinu či kamarády, kteří je budou při létání sledovat.

Se záznamem!

V tunelu je instalován záznamový systém, celou akci lze nahrát a vytvořit video jako památku na minuty plné adrenalinu.

Větrný tunel v Praze se nachází na adrese Tupolevova 736. Tunel byl instalován také v Liptovském Mikuláši a Berlíně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.