Peletová kamna si hoření řídí automaticky podle vašeho nastavení

Peletová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 21.11.2023

Praha (Pressweb) - Dnes už existují topidla na dřevo, u nichž není potřeba neustále přikládat. Tím získáte spoustu času, který můžete vynaložit na něco jiného. Takovým topidlem, do kterého přiložíte jen párkrát za celý týden, jsou kamna na pelety. Peletová kamna mají spoustu výhod. Moderní technologie umožňuje automatické přikládání ze zásobníku, takže se o nic nestaráte. Nastavíte teplotu, kterou chcete mít v místnosti, a zapnete start systému. Elektrický hořák zapálí pelety v topeništi a celé hoření si kamna sama regulují. Pokud teplo v místnosti přesáhne požadovanou teplotu, hořák vypne.

Peletová kamna vás zbaví starostí s častým přikládáním

Peletová kamna využívají odpady ze zpracování dřeva s co nejmenším obsahem kůry. Takové pelety mají vysokou výhřevnost a nízký obsah popelovin. Jen kvalitní pelety s obsahem vody menším než 10 procent zaručí kamnům i kouřovodu dlouhou živostnost, a jsou šetrné k životnímu prostředí. Peletová kamna mají zásobník, kam se nasypou pelety a šnekový dopravník si je automaticky dopravuje do topeniště. U každých kamen je uveden seznam názvů pelet, která jsou pro dané topidlo vhodná. Jiné než doporučené pelety mohou zhoršit funkci kamen, případně způsobit větší znečištění spalinových cest.

Topení si zapnete na dálku

Peletová kamna dokáží vytopit i více místností. Obvykle disponují možností nastavit až pět stupňů hoření, to znamená, že jednička označuje velmi úsporný režim, s pětkou jedou kamna na plný výkon. Pokud mají kamna zásobník na 15 kilogramů pelet, stačí jej dosypávat jednou za dva až tři dny. Řídicí jednotka s displejem umožňuje naprogramovat topení na celý týden. Výhodou tohoto topidla je i to, že jej lze ovládat na dálku. Ještě než přijedete domů, zapnete kamna mobilním telefonem, po příjezdu už budete mít v bytě či domě příjemné teplo.

 

Témata: peletová kamna, kamna, krby, krb | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300