Krbová kamna využívají dřevo jako nejlevnější palivo

Krbová kamna využívají dřevo jako palivo
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 21.10.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Hledáte možnosti, jak topit levněji, ale zachovat rozsah vytápění? Krbová kamna jsou skvělou variantou, protože můžete využít jako palivo levné dřevo, dřevěné brikety nebo pelety. Mohou se stát doplňkovým topidlem k běžnému plynovému nebo elektrickému vytápění v době, kdy ještě není nutné vytápět celý dům. A co je dalším benefitem? Krása hořícího ohně, který můžete pozorovat v bezpečí za skleněnými ohnivzdornými dvířky. Můžete si připadat jako za dávných časů, kdy se velká část života odehrávala před hořícím krbem. Oheň nás navíc provází už desítky tisíc let.

Krbová kamna mohou vytápět celý dům

Krbová kamna mohou být nejen doplňkem, ale s výměníkem dokáží vytápět celý byt nebo dům. Ve výměníku se ohřívá voda, která se vpouští do otopného systému. S vhodně rozmístěnými radiátory pak vyhřeje celý dům. Krbová kamna se dávají tam, kde není možné využít krbovou vložku. Ta je stejně účinná, tepelná účinnost dosahuje 75 až 85 procent, ale slouží k obestavění akumulačním materiálem. Pak krbová vložka funguje jako kachlová kamna. Teplo z kamen se akumuluje do materiálu kolem vložky a kamna poté dokáží sálat teplo i dlouho poté, co oheň přestal hořet.

Krobová kamna s výměníkem nebo bez výměníku? 

Krbová kamna bez výměníku nebo s výměníkem? Při takovém rozhodování si musíte říci, k čemu budou sloužit. Jen jako doplňkový zdroj tepla v jedné místnosti, nebo budou vytápět celý dům? Ideální je kombinovat více zdrojů tepla. Například v chladných dnech nemusíte spouštět elektrický nebo plynový kotel, ale můžete zatopit jen v kamnech. Navíc u hořícího ohně to bude velmi příjemné. Dnešní topidla, která využívají jako palivo dřevo nebo dřevěné brikety, mají moderní systém tzv. dvojího spalování. Při určité teploty a vhodně zvolenému proudu vzduchu se spalují i plyny vznikající při pomalejším hoření.

 

Témata: krbová kamna, krby, kamna, krbová kamna s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300