Historici umění v Divadle Kámen

Divadlo Kámen pokračuje v pořádání přednášek s předními historiky umění.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 20.9.2017 | Kariéra, vzdělávání
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - ivadlo Kámen společně s Pražskými domy pokračuje v pořádání přednášek s předními historiky umění – Vladimírem Czumalem, Ladislavem Zikmundem-Lenderem a Jakubem Syneckým. Společným tématem čtyř naplánovaných přednášek je moderní architektura.

Dvojice přednášek Vladimíra Czumala (26.9. a 24.10. 2017) s názvem DEMOKRACIE STAVÍ (ALE JAK?) - Architektura mladé Československé republiky se pokusí ukázat, co masarykovská devíza Demokracie staví znamenala v české architektuře, jak obtížné bylo naplnit požadavek reprezentace nového státu architekturou zároveň moderní a slovanskou a proč nakonec v hledání slohu zvítězily univerzálně abstraktní formy funkcionalismu.

Přednáška Ladislava Zikmunda-Lendera (21.11. 2017) s názvem KALIFORNSKÉ SNY – Cesty moderní architektury z Čech do Kalifornie a zpět představí tři cesty, kterými si česká architektura našla cestu na Západní pobřeží Spojených států.

Přednáška Jakuba Syneckého (5.12. 2017) s názvem MODERNISTÉ V PODSKALÍ naváže na víkendové vycházky Pražských domů, které se v tomto roce věnovaly právě oblasti Podskalí a jejichž cílem je důkladně, systematicky, podrobně a soustředěné mapovat jednotlivé pražské domy.

Přednášky začínají v 18 hod a lze si na ně koupit vstupenky předem přes portál goout.cz.

 

Další informace:

www.divadlokamen.cz

http://prazskedomy.divadlokamen.cz/

 

 

Témata: dějiny umění, historie, přednášky, vzdělávání | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875