V Opatově u Svitav proběhne jeden z největších překážkových závodů se psy v ČR

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 20.8.2019 | Sport, volný čas, zábava

Téměř tisíc závodních dvojic ze sedmi zemí se 14. září sjede na Opatov, kde proběhne jeden z největších překážkových závodů se psy Hard Dog Race Base.

Závodní dvojice složené ze psa a jeho pána čekají hory bahna, litry vody, nezdolné překážky a záplava emocí v cíli. Soutěž vznikla v roce 2016 v Maďarsku, jejím zakladatelem je bývalý voják Andras Púza, který jezdil se svým psem na mise do Afghánistánu jako „bombař“. Kromě toho, že je milovníkem psů, má rád i bojové sporty a překážkové závody jako takové, známé jako OCR závody (z anglického obstacle course races). Na OCR závodech mu ale chyběl jeho pes a tak se rozhodl, že vytvoří speciální závod, který běží šest nohou a při kterém společně bijí dvě srdce!

Styl překonání trati je na závodnících – mohou běžet, jít, couvat, plazit se. Na trase dlouhé šest kilometrů je nutné překonat šestnáct překážek: Pokud je pes nebo lidský závodník nezvládne, může je nahradit trestnými dřepy podle počtu stanoveného u každé překážky. Startuje se vždy každých třicet sekund po čtyřech až šesti dvojicích. „Věk není omezený, v minulosti už běželi závodníci, kterým bylo teprve čtrnáct, ale také úžasná pětašedesátiletá babička,“ říká Petra Makovská zastupující organizátory závodu.

Letos se na trati objeví i trojnozí psi či jedna neskutečně odvážná nevidomá závodnice s doprovodem.

Akci svojí účastí podpoří i Hana Bohme, která pomáhá zmírnit pytláctví v Kongu a jakožto úplný laik a „nesportovec“ přijala naši výzvu a vyběhne na trať se svým čtyřnohým parťákem a přáteli. Povzbuzení v cílové rovince bude dodávat oblíbený zpěvák a moderátor Raego (Ladislav Pham). Akce HDR podpoří řadu charitativních organizací jako jsou Dočasky.cz, Běhejme a pomáhejme útulkům, Srdcaři, Záchranná stanice Zelené Vendolí nebo online registr psích dárců krve Červená tlapka a materiálně přispějí i sponzoři jako Fitmin, Julius-K9, Karcher, Auto-Louda, Obec Opatov a Pardubický kraj.

Další informace najdete na www.harddograce.cz. Pro více informací kontaktujte:

Region: Pardubický kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024