Cloud servery - platí se jen za skutečně odvedenou práci

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.7.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Datová centra procházejí vývojem a snaží se nabídnout svým klientům další služby, které umožní lepší využití serverů, větší ochranu dat i dostupnost zařízení při větším výpadku elektrické energie. Moderní službou jsou cloud servery. Jde o způsob využití serverů, aby bylo možné operativně zvyšovat prostor využívání služeb. Pokud si zákazník pronajme samostatný server, například v rámci služby managed servery, a nevyužije plnou kapacitu, je to pro něho nevýhodné. Platí za službu, jakoby využíval server na 100 %. Cloud hosting je lepší, protože zákazník platí jen za to, co využívá. 

Cloud hosting je přístupný z jakéhokoli místa na světě

Cloud servery poskytují datový prostor, nikoliv jen určité místo na serveru. Potřeby zákazníků, například e-mailové databáze či dalších aplikací, nejsou vždy stejné, Objem dat se v čase mění a jsou chvíle, kdy data „netečou“. Proč pak platit za něco, co se nevyužívá. Cloud hosting je navíc přístupný z jakéhokoli místa na světě s přístupem k internetu. Cloud hosting jsou například skypové služby nebo celosvětové e-shopy. Zákazník, který si v určité formě pronajme server, se musí o hardware starat, připojovat další zařízení či aktualizovat aplikace. Cloud servery vás této starosti zbaví.

Cloud servery můžete mít v USA i v Evropě

Cloud hosting poskytuje i datové centrum Praha firmy VSHosting. Cloud hosting je dostupný na úrovni 99,99 %, což znamená, že výpadek elektrické energie vůbec nezaznamenáte. Každé zařízení v centru je zálohováno a okamžitě startují generátory na výrobu elektrické energie. Středisko, které je největší ve střední Evropě, využívá rychlá SSD disková pole. SSD disky neobsahují jako pevné disky mechanické součásti, jsou proto spolehlivější, rychlejší a spotřebují méně energie. Cloud servery umožňují, abyste si vybrali i místo, kde server poběží. Jeden může být v USA, druhý v Evropě. 

 

Témata: cloud servery, Cloud hosting, datové centrum, hosting, cloud | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300