Titul MBA z pohledu zaměstnavatelů má vliv na další kariéru

Titul MBA z pohledu zaměstnavatelů má vliv na další kariéru
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.7.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Když se rozhodujete, zda investujete do dalšího vzdělání, konkrétně do studia, na jehož konci je titul MBA, určitě by vás zajímalo, co na to říkají zaměstnavatelé. Ocení toto studium jako stupínek k dalšímu postupu nebo jej považují na vaše ryze osobní vzdělávání? Bude mít titul MBA vliv na vaši kariéru a na vyšší plat? Odpovědí může být průzkum, který ukázal, že 74 % zaměstnavatelů považuje studium MBA za efektivní investici do rozvoje lidských zdrojů.  A více než polovina zaměstnavatelů je ochotna se buď plně, nebo alespoň částečně podílet na úhradě tohoto postgraduálního studia.

Titul MBA přináší výhody

Průzkum mezi zaměstnavateli si zadala European School of Business & Management (ESBM), která toto studium organizuje. Pro zaměstnavatele je titul MBA důležitým krokem k dalšímu kariérnímu postupu, navíc je 93 % z nich přesvědčeno, že právě studium na ESBM je vysoce kvalitní. Titul MBA, kromě šance na výhodnější pozici ve firmě, přináší i další výhody. Například 84 % absolventů oceňuje, že studium MBA jim přineslo důležité osobní i pracovní kontakty. Lektory studia jsou totiž význační odborníci nebo špičkoví manažeři z praxe.

Drtivé většině absolventů titul MBA pomohl

Toto postgraduální studium, na jehož konci je titul MBA, by 98 % absolventů doporučilo ostatním. Z průzkumu vyplynulo, že 87 % absolventů získalo do dvou let od ukončení studia vyšší pozici nebo lepší finanční ohodnocení. Studium MBA nemá v českém vzdělávacím systému status vysokoškolského vzdělání, ale titul MBA má někdy větší váhu než například akademické tituly. Sami absolventi vyzdvihují výhody studia. Že trvá jen rok a je vedeno v češtině. Je flexibilní, tj. že se přizpůsobí možnostem studenta. Se studiem lze totiž začít kdykoli během roku. 

 

Témata: titul MBA Studium MBA, MBA | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300