Buďte úspěšní, titul MBA vám přinese lepší místo i více peněz

Chcete být ve své kariéře úspěšní? S pouhou vysokou školou se tedy dnes už nespokojíte! To, že vysoká škola již dávno není zárukou dobré práce, dosvědčují řady vysokoškoláků na úřadech práce.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 20.5.2015 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Mezi hlavní příčiny, proč tomu tak je, jsou problémy s aplikací získaných vědomostí v praxi. Pokud tedy chcete svůj život nastartovat tím správným směrem, nebo svou dosavadní pracovní pozici posunout minimálně o stupeň výše, zaměřte svou pozornost na postgraduální manažerské vzdělávání.

Skvělým prostředkem, jenž vám může dopomoci najít práci, lepší pracovní pozici i vyšší plat, je studium MBA. Tuto skutečnost ostatně potvrdila i celá řada průzkumů. MBA vám doplní vědomosti, zvýší vaši hodnotu na trhu práce, otevře dveře k mnohem zajímavějším pracovním nabídkám a získáte především praktické zkušenosti, které budete moci ihned aplikovat ve vašem zaměstnání či podniku.

Co je MBA?

MBA, čili Master of Business Administration, představuje profesní vzdělávací program, který je zaměřen na praktické znalosti a dovednosti v oblasti managementu. V současné době vám může pomoci rozšířit vzdělání i v oborech financí a účetnictví, marketingu a Public Relations, lidských zdrojů, informačních technologií, controllingu, cestovním ruchu, logistice, veřejné správě nebo práva. Podmínky pro přijetí do studijních programů MBA je ukončené vysokoškolské vzdělání minimálně na bakalářském stupni, které však může být ve výjimečných případech nahrazeno doložením manažerské praxe. Studium MBA programů obvykle trvá 1 až 2 roky a probíhá nejčastěji kombinovanou formu, která umožňuje studium absolvovat i při zaměstnání. Titul MBA je pak studentům udělen po úspěšné obhajobě závěrečné práce a zvládnutí ústní zkoušky.

V České republice je nyní přibližně 50 škol, které studium MBA nabízí, bohužel ne všechny jsou vskutku kvalitní, a proto je při výběru nutné dobře zvážit, kterou si nakonec vyberete.

Studium MBA na Business Institutu

Business Institut, jedna z předních MBA škol v České republice, představuje moderní koncept studia MBA, který promítá teorii přímo do manažerské praxe. Kromě profesních vzdělávacích programů MBA (Master of Business Administration) lze na Business institutu studovat také programy BBA (Bachelor of Business Administration) a LL.M (Master of Laws).

Atraktivita studia na této prestižní škole je dána především špičkovým týmem lektorů, kteří využívají příklady z reálných situací a studenti tak mohou teoretické znalosti ihned aplikovat do praxe. Nespornou výhodou studia je i moderní e-learningový systém, skrze který mají studenti snadný přístup ke studijním materiálům a slouží také jako platforma pro komunikaci s lektory. Studenti Business Institutu mohou také nad rámec standardní výuky navštěvovat blokové moduly se zajímavými osobnostmi, jednodenní semináře či různé společenské akce.
 

MBA se v současné době těší stále větší oblibě, což ostatně potvrzují i výsledky výzkumů. Až 90% absolventů získá lepší uplatnění na trhu práce do jednoho roku od získání titulu. Statisticky je také prokázáno, že manažeři s titulem MBA mají vyšší mzdu i lepší profesní postavení oproti manažerům bez tohoto titulu. Rozdíl bývá mnohdy až trojnásobný! Studium MBA je vskutku dobrá volba.

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.