UtulnyDum.cz přináší tipy na spokojené bydlení

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 20.5.2014 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Pokud se lidé chtějí ve své domácnosti cítit vždy v pohodě a v klidu, je nutné, aby nad jejím zařízením přemýšleli. Není možné jen bezhlavě nakoupit nábytek a doplňky. Atmosféru v domácnosti ovlivňují i zdánlivě nenápadné prvky. Poradíme, na co by si při zařizování vašeho domova měli dávat pozor a jak docílit toho, že vše bude naprosto perfektní.

Volba barev je na prvním místě

Jak barvy dokáží působit na lidskou psychiku, ví snad každý. Vyznat se však v přesných poučkách známého učení Feng Shui, které se významu barev věnuje asi nejvíce, je opravdu těžké. V základu stačí si pamatovat, že se do interiéru nejlépe hodí barvy přírody. Příroda totiž uklidňuje. Pokud tedy zákazník chce podpořit klid a pohodu, doporučuje se volit světlé tóny přírodních barev. Ideální barvy jsou: zelená, žlutá, oranžová, světle hnědá nebo modrá. S modrou ale opatrně, protože pokud je sytá, působí chladným dojmem. Barvy se nebojte kombinovat.

Nábytek – důležitý je typ i rozmístění

Při koupi nábytku, je třeba dát si pozor, aby k sobě ladil. Důležité je vhodně nakombinovat jeho barvy a styl. Lepší je, pokud vsadíte na nábytek z jedné kolekce. Platí také, že méně znamená více. Z tohoto hlediska je lepší volit raději praktický nábytek, který nezabírá příliš místa. Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru postele – zde rozhodně není dobré šetřit. Postel musí mít pevnou konstrukci a měla by být vybavena kvalitním roštem a matrací. Nábytek je lepší nevybírat jen podle vzhledu. Ten je sice důležitý, ovšem musí také perfektně plnit svůj účel.

Doplňky – střídmost a vtip

Atmosféru bydlení samozřejmě dotváří doplňky. I při jejich výběru je nutné dbát na styl (měly by k sobě ladit) a na konkrétní účel. Doplňky mohou interiér proměnit v kouzelné místo. Skvělá jsou zrcadla, která dokáží opticky zvětšit prostor. Dnes se dají například koupit i speciální tapety s metalickým povrchem. Nezapomenout se vyplatí na obrazy a vázy. Domov by měl také vonět. Lepší je koupit aromatické lampy, které voní déle.

TIP – chcete se o zařizování domácnosti dozvědět více? Další inspiraci najdete na www.utulnydum.cz

 

Region: Ústecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.