Starší přístroje na EKG dělají chyby

Starší přístroje na EKG jsou chybové
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 20.4.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Starší přístroje na měření EKG nemusí být vždy spolehlivé. V současné době přichází na trh nová generace elektrokardiografů, která je výkonnější, rychlejší a spolehlivější. Lékař má větší jistotu, že i drobné změny v srdečním rytmu odhalí dříve. Starší přístroje byly také méně spolehlivé a kvůli nekvalitnímu záznamu se muselo vyšetření opakovat. To zdržovalo a prodlužovalo vyšetřovací proces, pacienti pak měli obavu, že mají vážnou chorobu a podléhali stresu. Protože stres má okamžitý vliv na srdeční rytmus, další vyšetření bylo neprůkazné.

Nová generace přístrojů EKG je přesná a spolehlivá

Nová generace přístrojů na měření EKG umožňuje získat přesný výsledek hned při prvním měření, čímž se vytvářejí lepší podmínky pro přesnější diagnostiku. Srdeční rytmus je velmi náchylný na změny psychiky, proto je důležité provést měření bez zbytečného zdržování. Část pacientů totiž podléhá syndromu bílého pláště, takže vytvoření příjemné atmosféry v ordinaci je pro přesné měření EKG zásadní. To ocení především rodiče dětských pacientů, ale i lidé s citlivou psychikou. Tradičním českým výrobcem kardiologických přístrojů je firma Seiva.

Přístroj na zátěžové EKG automaticky řídí ergometry

Zátěžové EKG lékaři zvolí tehdy, když si pacient i přes dobré výsledky nadále ztěžuje na bolest v hrudi, dušnost či pocity arytmie. Toto vyšetření se provádí na ergometrech, většinou upravených rotopedech nebo běhacích pásech. Lékař pacientovi postupně zvyšuje zátěž a současně pomocí přístrojů pořizuje elektrokardiogram a měří mu tlak krve. Špičkovým přístrojem z produkce firmy Seiva je například SEIVA CardioWriter Ergolog, který automaticky řídí funkci ergometrů a běhacích pásů. Má velký barevný displej, intuitivní piktogramové a dokáže tisknout záznam EKG i během testu.

 

Témata: EKG, měření EKG, Výrobce EKG přístrojů, EKG přístroje, holter TK | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300