Divadlo Kámen a jeho Asi ani zahrada tentokrát s Matějem Kratochvílem (minimalismus divadelní i hudební, rozkoš z opakování)

V sobotu 30. března od 19.30 uvede Divadlo Kámen svou nejminimalističtější hru ASI ANI ZAHRADA.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 20.3.2019 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: Asi ani zahrada
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - V sobotu 30. března od 19.30 uvede Divadlo Kámen svou nejminimalističtější hru ASI ANI ZAHRADA. Hra je „příběhem a koncertem o zahradních kráterech a létajících předmětech těžších než vzduch“. Hudební (koncertní) část při tomto představení provede Matěj Kratochvíl – akademický etnomuzikolog a lidový hudebník, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou, z čehož vznikají minimalistické plochy.

„Hra je poskládána z osmi hereckých výstupů šesti herců a devíti několikaminutových hudebních vstupů. Divadlo a hudba se jednoduše střídají. Jsou rovnocennými složkami, které se samozřejmě vzájemně silně ovlivňují, které ovšem nejsou jedna druhé nijak podřízené, ani divadlo ani hudba neusilují o dominanci“, popisuje hru režisér Petr Odo Macháček.

„Divadelní část byla od počátku pojímána jako minimalistická, ale při jednotlivých provedeních/představeních se v koncertní části vystřídala řada kapel i interpretů různých žánrů. Nyní poprvé dojde ke spojení s minimalistickou hudbou Matěje Kratochvíla. Jsme tedy jsme přesvědčeni, že půjde o jedno z nejminimalističtějších představení nejen v našem repertoáru, ale ve všech existujících repertoárech českých divadel vůbec,“ doplňuje režisér Petr Odo Macháček.

Hra Asi ani zahrada měla premiéru již v roce 2010, v posledních letech se hraje při různých příležitostech a nyní je uváděna jako doplnění/rozšíření třívíkendového kurzu divadelního minimalismu, který Divadlo Kámen pořádá ve spolupráci s NIPOS Artama.

Více o inscenaci a kurzu minimalismu:

https://www.divadlokamen.cz/zahrada_std

http://www.nipos-mk.cz/?p=35744

Kontakt:

Blanka Křemenová; blankakremenova@gmail.com; tel.: 724 788 040

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

Matěj Kratochvíl - akademický etnomuzikolog a lidový hudebník, který spojuje saxofon, klarinety a fujaru s elektronikou, z čehož vznikají minimalistické plochy (vedle toho působí v duu s Darrellem Jónssonem, v různých cimbálových muzikách a časopise HIS Voice)

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo a zřejmě jediné české divadlo zaměřené na minimalismus a formalismus v činohře. Kromě divadelních projektů pořádá také semináře, debaty a vzdělávací programy o soudobém umění v širších souvislostech. Své poznatky a názory zveřejňuje například v Divadelních novinách (na webu Postřehy o Divadle Kámen, Management přítomnosti) a na svých stránkách.

Témata: Divadlo Kámen, divadlo, kultura, divadelní představení, živé umění | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875