Terapie tmou potlačuje některé závislosti

Terapie tmou potlačuje závislosti
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.2.2024 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Mnoho psychických problémů dnes vzniká z přemíry informací, chaosu všedního života, ekonomického tlaku i nereálného očekávání. Lidé hledají pomoc u psychologů, psychiatrů, často si i sami ordinují léky, které jim doporučili jejich známí. Podle nedávných výzkumů by mohla pomoci vhodná relaxace a omezení vzrušivých vlivů. Terapie tmou je jednou z alternativních metod, kterou nyní zkoumá laická i vědecká obec. Už dřívější výzkumy, které se zaměřovaly na omezení vnějších podmětů, ukázaly, že působí příznivě na některé závislosti – na kouření, alkohol, ale také při potížích s příjmem potravy a nadváhou.

Terapie tmou vyvolává také euforii

Terapie tmou spočívá v tom, že účastník stráví minimálně týden ve tmě v samostatné místnosti, kde je k dispozici lůžko, sociální zařízení a jednou denně dostává jídlo, většinu vegetariánské. Může také požádat o konzultaci terapeuta či opatrovníka, pokud se necítí dobře. Doporučuje se vzít si sebou hudební nástroj. Jinak se účastník kromě spánku věnuje například cvičení, meditaci, hudbě. Terapie tmou může v prvních dnech vyvolat úzkost, deprese, ale tyto pocity brzy vymizí. Účastníci často mluví o tom, že po několika dnech se dostaví euforie a pocit osvobození.

Pobyt ve tmě působí příznivě na zdravotní stav

Terapie tmou podle odborníků rozvíjí pocit sebepoznání, lidé se konečně mohou soustředit pouze na sebe, svoje problémy a pocity. Pobyt ve tmě praktikovali před stovkami let duchovní vůdci v různých kulturách po celém světě. Dnes už se ví, že působí příznivě na tvorbu melatoninu neboli spánkového hormonu, který ovlivňuje imunitní systém a zajišťuje rovnováhu metabolických pochodů, dále vyrovnává narušený biorytmus, snižuje hladinu špatných tuků a v psychické oblasti působí proti vyhoření, či únavovému syndromu. Někteří účastníci popisují také zlepšení sexuální a fyzické kondice.

 

Témata: pobyt ve tmě, léčba tmou, týdenní pobyt ve tmě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300