Krby jsou romantické i velmi výkonné

Krby jsou romantické i výkonné
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.2.2024 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Když si lidé chtějí vybavit nebo představit romantickou chvíli či pohodu, často zmiňují plápolající oheň. Pravděpodobně to souvisí s dědictvím po našich předcích, které oheň chránil před tisícem let a byl zárukou bezpečnosti i chutného jídla. Dnes kouzlo plápolajícího ohně lze zajistit krby. Nejsou to však obrovská otevřená ohniště, kam se házela velká polena, ale jejich účinnost byla maximálně 20 procent. Dnešní krbové výrobky mají účinnost až 80 procent díky moderním technologiím spalování. Už také nejde o otevřená topeniště, dnes jsou zakrytá skleněnými dvířky, která okolí chrání před vylétajícími jiskrami či uhlíky.

Krby využívají moderní způsob spalování

I když jsou krby uzavřené skleněnými dvířky, romantika zůstává. Pořád lze pozorovat plápolající oheň, ale v bezpečí. Velkou výhodou je moderní technologie spalování. Dříve si krby braly vzduch z místnosti a tak ochuzovaly vnitřní atmosféru o kyslík, dnes je přívod vzduchu většinou externí. A na přívodu vzduchu závisí i způsob hoření. Základem je primární spalování, kdy vzduch přichází do ohniště zespodu přes popelník a rošt. Slouží k rozhoření ohně. Novinkou je sekundární spalování, při němž se mísí plyny vzniklé hořením paliva, které se také vznítí. Tím se výrazně zvyšuje účinnost krbů a snižuje se množství spalin.

Krbová kamna s výměníkem dokáží vytápět celou chatu či dům

Nejmodernější krby mají ještě systém využívající terciární, tzv. třetí vzduch, který se předehřívá a při vstupu nad oheň zvyšuje účinnost sekundárního spalování. Jednoduše řečeno, vznítí se i plyny, které by bez užitku odešly komínem ven. Výhoda terciárního vzduchu je nesporná – delší doba hoření, další zvýšení výkonnosti kamen a snížení spalinových zplodin. Krb nemusí vytápět jen jedinou místnost. Například krbová kamna s výměníkem umožňují vytápět celou chatu nebo i dům. Ohřívaná voda se vede trubkami do radiátorů a ty vyhřívají další prostory.

 

Témata: krbová kamna, krby, kamna, krby a kamna, krby s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300