Zdravotní židle Adaptic je vítězem nezávislého testu fyzioterapeutů

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 20.2.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - 19. 2. 2019: Zdravotní židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála 1. místo v testu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

„Určili jsme náročné požadavky, které by kvalitní zdravotní židle měla splňovat: zajišťovat zdravé sezení, které je pro páteř správné a optimální, sezením nedochází k poškození páteře, jsou určeny pro celodenní sezení, tedy alespoň osm hodin denně, splňují ergonomická kritéria a jsou určeny primárně do kanceláře,“ vysvětluje Iva Bílková, vedoucí fyzioterapeutka FYZIOkliniky.

Z nabídky českého trhu vybrali pražští fyzioterapeuti k testování židle značky Spinalis a Adaptic, které jako jediné uvedená kritéria splňují. „Židle, které jsme vybrali, zajišťují při dlouhodobém sezení přirozenou pohyblivost pánve, podporují aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře a pomáhají podporovat vzpřímené držení zad,“ shrnuje Iva Bílková v recenzi ke zdravotním židlím Spinalis a Adaptic.

Ze zdravotního hlediska podle fyzioterapeutů obě židle představují momentálně nejzdravější způsob celodenního sezení, uvádí FYZIOklinika v souhrnné zprávě. Všímá si současně skutečnosti, že z technologického hlediska Spinalis nepatrně zaostává za současnými trendy. Jako největší problém vnímá, že u většiny modelů není možné nezávisle nastavit područky vůči bedrům, což mění postavení ramen blíže k uším nebo naopak nutí do lehkého vyhrbení. Naopak Adaptic z tohoto pohledu vyšel z testu jako nejdokonalejší zdravotní židle na trhu.

V celkovém srovnání zdravotních a ergonomických funkcí, s přihlédnutím i k použitým materiálům a ceně testovaných modelů Spinalis Hacker a Adaptic Evora zvítězil Adaptic v poměru 8:3. „Některé parametry je možné považovat za subjektivnější, Spinalis by tak mohl získat o dva body lepší hodnocení, pokud dá uživatel přednost tvrdému sedáku a nevadí mu zastaralý design,“ uzavírá test.

„Vzhledem k tomu, že jsme při vytváření židle Adaptic brali v úvahu četné připomínky zákazníků a na jejím vzniku se podílel tým lékařů a fyzioterapeutů včetně profesora z technické univerzity, skvělé umístění v nezávislém testu potvrzuje, že se povedlo splnit naše úsilí nabídnout zákazníkovi nejmodernější řešení pro zdravé sezení,“ hodnotí výsledek Martin Macháček, ředitel firmy Adaptic Innovation, která vyrábí adaptivní zdravotní židle Adaptic.

::

Adaptic je česká značka zdravotních židlí s výkyvným sedákem pro celodenní sezení v kanceláři i doma. Adaptivní zdravotní židle zajišťují přirozenou pohyblivost pánve a vyváženě aktivují svaly hlubokého stabilizačního systému páteře - přirozená funkce těla odstraňuje bolesti zad a zabraňuje chronickým problémům. Vlastníkem značky je akciová společnost Adaptic Innovation. Produktové portfolio Adaptic zahrnuje modely Mio, Evora S, Evora + a Comfort. Značkové zdravotní židle je možné koupit v showroomech v Praze, Brně, Ostravě, Jihlavě, Plzni a Táboře nebo online na www.adaptic-zidle.cz.

 

Příloha: Srovnání zdravotních židlí s výkyvným sedákem Adaptic a Spinalis


 

Adaptic

Spinalis

parametr

popis

hodnocení

popis

hodnocení

zdravotní a ergonomické funkce

zdravotní výkyvný sedák

ano

+

ano

+

nezávislá posunlivost područek vůči bederní opěrce

ano

+

ne

-

nastavení područek vpřed/vzad (přiblížení ke stolu)

ano

+

ne

-

opěrka hlavy

ano

+

ne

-

nastavení bederní opěrky

ano – nezávislé (správné)

+

ano – závislé (nevhodné)

-

sedák

měkčí = pohodlný

 

tvrdý

 

restriktor („pojistka“ zlomené pružiny)

ne

-

ano

+

verze židle s „plnými zády“

ne

-

ano

+

použité materiály

kovové části

řezané laserem

 

svařované trubky

 

potah

Camira

> 100 000 cyklů

(životnost cca 10 let)

+

Renna

40 000 cyklů

(životnost cca 4 roky)

-

cena (v Kč, bez DPH)

srovnatelný model

12.388,-

+

17.990,-

-

cenové rozpětí

9.909,- až 16.520,-

+

13.990,- až 24.790,-

-

celkové hodnocení

 

80 %

 

30 %

Zdroj: FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o., Praha, 2019

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024