Zařaďte do svého dne med a zlepšete nejen své zdraví

Zadavatel: Seokonzult.cz | 20.12.2019 | Zdraví
med

Hledáte nějakou zázračnou pilulku, která bude mít spoustu přínosů pro vaše zdraví, zlepší vám imunitu a mnoho dalšího? Hledat nemusíte! 

Med je skvělá potravina, která je navíc přírodní a nabitá vitamíny a minerály. V medu najdete například železo, vápník, ale také vitamín C. 

Med je přírodní antibiotikum

A nejen to! Venku se řádně ochladilo a všude, kam se podíváte, řádí chřipky a nachlazení. Díky medu se můžete těmto nepříjemným nemocem vyhnout a zlepšit tak svou imunitu. Působí jako prevence před onemocnění dýchacích cest, ale také pomáhá léčit kašel či jinou formu nachlazení.

Pomáhá s hubnutím

Med sám o sobě žádné účinky podporující účinky nemá. Můžete ale díky jeho zařazení do svého jídelníčku výrazně zlepšit svou dietu. Díky medu můžete vyřadit ze svého jídelníčku vše, co obsahuje cukr a nahradit cukr právě medem. Nejen v dezertech, ale také v kávě či čaji.

Dobrý cholesterol

Každodenní příjem medu může zlepšit hladinu cholesterolu a vy se tak můžete vyhnout onemocnění srdce či jiných.

Paměť

Konzumace medu má také příznivý účinek na naši paměť. To díky tomu, že med obsahuje vysoký obsah antioxidantů, které bojují s volnými radikály. Med také absorbuje vápník, který je důležitý pro správnou funkci mozku a tedy také paměti.

Zlepší váš spánek

Kromě paměti, med také zlepší kvalitu vašeho spánku. Konzumace medu zvýší hladinu inzulínu a serotoninu, zatímco organismus tyto dvě složky přemění na melatonin, což zapříčiní klidnější spánek.

Také má med pozitivní vliv na naši nervovou soustavu, takže budeme klidnější nejen v noci, ale také během dne.

Medová masáž

Med se výborně hodí pro detoxikační masáž. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů z těla. Působí proti nemocem, stresu, chronickým chorobám, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách. Včelí med má léčivou sílu, která působí přes pokožku přímo na organismus.

Témata: med | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz