TOP 5 nejlepších lyžařských areálů v Krkonoších

Zadavatel: Seokonzult.cz | 20.12.2019 | Sport, volný čas, zábava
TOP 5 nejlepších lyžařských areálů

Co se vám vybaví, když se slyšíte slovo "Krknoše"? Jasně, Krakonoš, bájný duch z hor, kouzelné koledy, české pohádky, ale hlavně pořádná lyžovačka. Kde se tam lyžuje nejlépe? Tady je žebříček pěti nejlepších areálů:

5.místo: Rokytnice nad Jizerou

Máte hluboko do kapsy, ale na lyže do Krkonoš se prostě jet musí? Ski areály v Rokytnici nad Jizerou jsou levnější variantou. Čekají vás tu kilometry skvěle upravených sjezdovek, vleky všech druhů a malebné penziony. A pokud budete chtít přezout na běžky, není problém. Běžkařské tratě jsou tu vyhlášené. Je to tedy ideální místo kde cestovat za kvalitním lyžováním za nízkou cenu.

4.místo: Černá hora

Nejrychlejší a navíc vyhřívaná lanovka. Ta se tu hodí více než jinde, jelikož právě tady najdete ty nejdelší sjezdovky. Za zmínku tu stojí jistě noční lyžování. A pokud vás svahy začnou nudit, o běžecké traťě tu také není nouze.

3.místo: Špindlerův mlýn

Přímo ve středu Krkonoš najdete rozsáhlé lyžařské středisko, které tvoří čtyři hory. Můžete si tu zajet černou závodní sjezdovku, natrénovat široké oblouky na jedné z nejširších sjezdovek na Medvědíně, nebo si užít kouzelnou noční lyžovačku na Hromovce.

2.místo: Harrachov

Skiareál Harrachov se v minulosti proslavil jako dějiště mnoha závodů ve skocích z obřích či středních můstků. Dnes už se tam neskáče, ale můstky stále stojí. Pokud však tuto disciplínu neovládáte, zůstaňte raději na svahu. Mimochodem těch je v Harrachově opravdu hodně a díky umělému zasněžování se tu lyžuje až do jara.

1.místo: Pec pod Sněžkou

Zalyžovat si pod Sněžkou - vrcholem Čech - no není to sen? Čekají vás tu sjezdovky všech obtížností, pro fajnšmekry se sluší dodat, že si tu mohou vyzkoušet i slalomovou trať nebo freestyle ve snowparku. Mobilitu mezi sjezdovkami tu řeší speciální skibusy. Po večerní lyžovačce se můžete odebrat do oblíbeného místního baru BULLBAR, kde od pátku do neděle hraje živá hudba.

Bonusové 0.místo: Jizerské hory

Ačkoliv se nejedná přímo o areál Krkonoš, nedalo nám nezařadit jej do výběru nejlepších míst na lyžování. Jizerské hory byly dříve považovány za západní výběžek Krkonoš. Ovšem podstatná část se nachází v Polsku, kde také leží nejvyšší vrchol celých Jizerských hor, kterým je Wysoka Kopa (1126 m).

Musíte vyzkoušet lyžování v Jizerských horách. Největším a nejmodernějším jizerským střediskem je Tanvaldský Špičák. Je zde celkem deset sjezdovek a zbrusu nová čtyřsedačková lanovka ve směru od Albrechtic. Špičák nabídne na svém vrcholu sjezdovky všech obtížností, Snowpark i noční lyžování.

Témata: Krkonoše, lyže, lyžování | Region: Královehradecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz