Kontokorent – mnohdy až příliš lákavá nabídka

Zadavatel: Seokonzult.cz | 20.12.2019 | Finance, ekonomika
Kontokorent

Kdo by si nepřál mít více peněz, než má reálně k dispozici? Kdo by alespoň občas nezatoužil dopřát si něco trošku nad své poměry… A někdy to mohou být i prozaičtější důvody – účet za opraváře, který znovu uvedl do provozu vaši porouchanou pračku, poněkud přemrštěné vyúčtování za telefon, synova promoce nebo svatba manželovy sestřenice, která přišla jako blesk z čistého nebe. Nejjednodušší cestou, jak řešit náhlou finanční potřebu bude zřejmě kontokorent.

Standardní příslušenství běžného účtu

Zatímco dříve banky povolovaly čerpání finančních prostředků z účtu do minusových hodnot jen těm, kdo byli prokazatelně solventní – a tudíž to mnohdy ani nepotřebovali, dnes se s nabídkami kontokorentů vysloveně předhánějí. Jedna jej nabízí automaticky každému novému klientovi, druhá láká zákazníky z řad mladých lidí na nabídku kontokorentů ke studentským účtům, a to dokonce i v případě, že na nich není nijak podstatný měsíční obrat – rozuměj - student nemá žádný stálý příjem.

Výhody kontokorentu

Výhodou sjednání kontokorentního úvěru k běžnému účtu je bezpochyby snadná a okamžitá dostupnost finančních prostředků. Čerpáte peníze tehdy, kdy je potřebujete, aniž byste museli o půjčku žádat, dokládat své příjmy a čekat na schválení. Kontokorent funguje na principu revolvingu, tj. peníze průběžně splácíte a vybíráte dle vlastního uvážení, a to, na rozdíl od kreditních karet, dokonce bez nutnosti uhradit minimální měsíční splátku. Jedinou podmínkou většinou bývá splacení celé výše sjednaného kontokorentního rámce jednou za 12 kalendářních měsíců.

Nevýhody kontokorentního úvěru

Kontokorent je však jednou z nejméně výhodně úročených půjček na trhu vůbec. A navíc vás lehce svede na scestí. Peníze jsou na účtu k dispozici, přímo vás vybízejí k utrácení. Splácí se ovšem už hůře. O to hůř, že vyvolávají dojem, že vlastně dlužíte „jen“ sami sobě.

Témata: kontokorent, finance | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz