Jsou již dnes i moderní přímotopy?

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 22.9.2013 | Reality, bydlení

Uničov (Pressweb) - Mezi využívané tepelné zdroje patří také elektrické přímotopy, které mohou být používány k nepřetržitému topení, tak i dočasnému zahřátí místnosti. Přímotopy jsou dostupné v široké škále podob.

Dost lidí si stále pod běžným přímotopem vybaví například halogenové přímotopy na stojánku, které se využívají například na chatách a chalupách, k dohřátí nebo kompletní vytopení některých místností bez topení nebo k ohřevu starých koupelen, kde není jiné topení zavedeno. Skutečně jsou to tedy přímotopy, ale klasické přímotopy vypadají jako běžné topné těleso s bílým plechovým krytem, jako jiné radiátory. Přímotopné konvektory pracují na principu bezprostředního odběru elektřiny k aktuální spotřebě tepelné energie. Topí tedy souběžně při odběru elektrické energie. Tím se odlišují od akumulačních kamen, která teplo nejprve nastřádají a teprve až je zapotřebí se s nimi topí, pak i bez přísunu elektrické energie díky výhřevnému jádru. Většina akumulačních kamen může být použita také v podobě přímotopu, tedy tak, že současně odebírají elektrickou energii a vydávají teplo.

Přímotopy ale mohou mít i jinou podobu a jejich fungování může být postaveno na jiných zásadách. Patrné je to na sálavých panelech, které vytápějí na principu infrazáření. To lépe prostupuje objekty a vzduch se zahřívá teprve od nich, takže i teplota vzduchu je nižší je vám o dost tepleji, protože panely soustředí své teplo přímo do vás. jsou častým zdrojem tepla v kancelářích, kde je lze instalovat buď na stropy nebo na stěny. Více podrobnějších informací o přímotopech, jejich zpracování, fungování a také pozitivech nebo slabostech najdete na stránkách primotopyelektricke.cz, které jsou zaměřeny pouze na tento způsob vytápění.

Témata: elektrické přímotopy, přímotopné konvektory | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz