Prach nemá nikdo rád. Jak přispět k jeho redukci?

Zadavatel: SEO Linhart s.r.o. | 26.11.2013 | Reality, bydlení

Uničov (Pressweb) - Nechcete mít doma příliš prašné prostředí, v kterém se špatně dýchá? Je pro vás důležité mít doma příjemné klima se správnou teplotou, v které vám není ani chladno ani horko? Je potřeba tomu trochu uzpůsobit domácí vybavení, abyste se mohli těšit z domácího prostředí, které je tak akorát.

Především v zimě, kdy je potřeba intenzivně vytápět, se začne hodně projevovat víření prachu, od radiátorů, které sálají teplo se prach víří společně s prolínáním teplého a chladnějšího vzduchu. Předcházet se tomu dá částečně udržováním optimální teploty, a především konstantním vytápěním raději s nižšími teplotami a výhřevností topení, než nárazovým žhavením topení. Proto, pokud máte možnost, nastavte si termostaty v místnostech na vyšší teplotu spínání, aby se nezapínaly tak často, ale topily například neustále na 21 stupňů. Při konstantním topení v nižších teplotách nedochází k takovým výkyvům, topení tak nežhne a tím nedochází k víření prachu v takové míře.

Jediným efektivním způsobem, jak se ovšem zbavovat prachu, aby vás neobtěžoval, zůstává jedině úklid. Pravidelný úklid v intervalech zhruba jednoho týdne je optimální. Při úklidu začínejte vždy odshora dolů. Tedy nejprve utírejte prach na nábytku a výše položených plochách a teprve následně jej můžete odstraňovat z podlahy. U koberců je trochu problém, že se do nich prach zažírá a nejde pořádně vyluxovat. U podlah, jako jsou laminátové, dřevěné nebo PVC se prach většinou shlukuje do chuchvalců, které se drží především v méně frekventovaných prostorech, rozích a podobně. U vysávání nikdy nezapomínejte pravidelně měnit sáčky do vysavače a kupujte pouze kvalitnější, papírové už jsou dnes spíše zastaralé. Kvalitní sáčky totiž pomáhají prach filtrovat a nepouštějí ho zpět do okolního vzduchu.

Témata: sáčky do vysavače, termostaty | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Linhart s.r.o.

Dětřichov 27
783 91 Uničov
Kontaktní osoba: Jan Linhart
linhart@seolinhart.cz
+420 604 539 064
Obrázek uživatele SEOLinhart.cz
Již 7 let se zabýváme optimalizací pro vyhledávače a budujeme kvalitní zpětné odkazyVlastníme velké portfolio webů (tisíce domén) určených pro prodej zpětných odkazůZvyšte zisk Vašeho webu, ale nevynakládejte přitom zbytečně penízeProdáváme odkazy největším SEO agenturám v České republice
SEO Linhart s.r.o.
Dětřichov 27
783 91 Uničov
Česká republika
linhart@seolinhart.cz