Dřevostavby - montované domy

Zadavatel: Zdeněk Šmitke | 20.12.2013 | Reality, bydlení
Dřevostavby roubenky

Jeseník (Pressweb) - Výhod takového bydlení je opravdu mnoho a nelze je všechny vyjmenovat. Mnohdy nejde ani tak o panelákové sousedy, se kterými není vždy snadné vyjít, ty můžeme mít i v rodinném domě. Velmi důležitým kritériem je ale kvalita bydlení. A dřevostavby nyní nebudeme srovnávat s panelovou zástavbou, protože bychom srovnávali nesrovnatelné. Nebudeme je srovnávat ani s klasickými stavebními materiály. Prostě se podíváme na pozitivní stránky dřevostaveb – montovaných domů. Je pak na každém jaký závěr si z toho vyvodí. Dřevo jako stavební materiál na bydlení je tradičním materiálem, používaným po staletí, a v posledních letech se opět dostává do popředí zájmů zákazníků.

První zajímavou výhodou je například to, že doba stavby je obvykle až o polovinu kratší než při zděné stavbě. Což přináší mnoho ekonomických výhod, které snad ani není nutné specifikovat, ale čím dříve bydlíte v novém, tím měně vydáte prostředků za stávající bydlení. Další, neméně důležitou výhodou je to, že dřevo jako přírodní materiál, podobně jako živý organizmus, dýchá a tím umožňuje vyšší kvalitu bydlení pro ty, kteří zde žijí. Navíc dřevo je materiál s nízkou tepelnou vodivostí a výbornou izolační vlastností. Díky tomu mají dřevostavby nízkou energetickou spotřebu v zimním období pro vytápění a v letních měsících je zde pak také příjemněji. A právě tento efekt v úspoře za energie, může být opravdu velmi důležitým aspektem pro rozhodnutí vybrat si dřevostavbu jako materiál pro bydlení. Ceny energií, jak se zdá budou neustále stoupat, a to i přesto, že přechodně dochází ke snižování cen komodit.  

Nemusí však jít pouze o stavbu pro trvalé bydlení. Může také jít o roubenky, rekreační chaty, garážová stání a chatky. Pokud provedete průzkum určitě najdete pro vás přijatelnou variantu pro bydlení nebo volný čas.        

Témata: dřevostavby | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zdeněk Šmitke
Vaškova 989/7
790 01 Jeseník
Česká republika
zsmitke@gmail.com