Veterinární EKG spolehlivě odhalí poruchu srdeční činnosti

Veterinární EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.11.2017 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Nejen lidé trpí poruchami srdeční činnosti. Vyšetření EKG u zvířat se na veterinárních klinikách objevuje stále častěji. Když má veterinář podezření na nějakou chorobu srdce, volí veterinární EKG. K dispozici už jsou přístroje, které změří křivku srdeční činnosti u malých i velkých zvířat a dokážou ji správně interpretovat. Nejčastěji se EKG měří u psa a kočky. Jejich majitelé si například stěžují na to, že pes je slabý, nezvládá fyzickou zátěž při výcviku, nebo se i při krátkém běhu hodně zadýchá. Poruchy srdeční činnosti signalizují také ranní kašel nebo zrychlená srdeční činnost.  

Veterinární EKG je nejběžnější u psů a koček

Když jsou příznaky na poruchy srdečního rytmu, nejlepší vyšetření je právě veterinární EKG. Potíž je někdy v tom, že některá zvířata lze jen těžko zklidnit. Veterinární EKG u psa se dělá při ležení na boku, ale pokud je to pro zvíře nepříjemné, lze ho dělat vsedě či vstoje. Pokud klidové EKG nic neukáže a veterinář má stále podezření na poruchu srdce, vyplatí se použít holter. Monitor se mu umístí na tělo ve speciální vestě a pes může doma dělat běžné aktivity. Činnost srdce se měří minimálně 24 hodin. Takové vyšetření spolehlivě potvrdí, či vyloučí poruchy srdeční činnosti.

Srdeční činnost se měří i u exotických zvířat

Veterinární EKG se nedělá jen u domácích mazlíčků. Využívají je i pracoviště, která se zabývají exotickými zvířaty, například zoo. Kardiologie některých zvířat je teprve v počátcích. U drobných savců jako jsou fretky, králíci či morčata se postupuje podobně jako u psů a koček. Například u ptáků se srdce měří obtížně, protože při vyšetření podléhají stresu a výsledky jsou tím výrazně ovlivněny. Popsány jsou už metody měření EKG u plazů. Jedním z přístrojů pro veterinární EKG je SEIVA Praktik Vet, který má 6 až 12 svodů. Obsluhuje se jedním tlačítkem, křivku lze tisknout na různé formáty a přístroj také obsahuje přehled standardních EKG zvířat.

 

Témata: veterinární EKG, EKG, EKG veterina, měření EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300