Cloud server – maximální dostupnost, vyšší rychlost, nižší pronájem

Cloud server
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.11.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Datová centra, která disponují více servery, už přecházejí v některých případech od pronájmu fyzického serveru na pronájmy virtuálního serveru. Je to tzv. cloud server, který využívá prostory ve více serverech, dá se jednoduše sledovat a je flexibilní. Díky virtuálnosti lze zvyšovat rychlost čtení a zápisu dat, lze zvyšovat úspory elektrické energie a zjednodušovat správu. Cloud servery představují další stupeň efektivního využívání datového prostoru. Moderní systémy, které automaticky řídí správu, dokáží i předvídat některé chyby a ještě dříve je eliminovat, než se projeví.

Cloud servery vyhovují zákazníkům s proměnlivými požadavky

Cloud servery umožňují „ušít server na míru“. Požadavky zákazníků jsou totiž velmi odlišné – někdo provozuje výkonný e-shop s mnohatisícovým položkami, jiný řídí zpravodajský portál, další využívá rozsáhlé databáze. Některé podniky se už zbavily svých IT oddělení a veškerou agendu s aplikacemi přemístily na virtuální servery v datovém centru. Jejich toky dat jsou během roku proměnlivé, v některé dny potřebují jen omezený prostor, jindy se jim datový tok rozšíří, stejně tak požadavky na rychlost přenosu. Cloud server jim to umožní.

Cloud servery využívají systémy nové generace

Moderní cloudová prostředí využívají v současnosti nejrychlejší SSD disky, které významně spoří elektrickou energii. Cloud servery umožňují trojnásobnou replikaci dat, mají dostupnost 99,98 % a vynikající antiddos ochranu před počítačovými útoky všeho druhu. Například cloudové prostředí projektu SnackHost  prezentuje hosting nové generace s transparentním účtováním po každém dni. Znamená to, že firmy platí jen za to, co skutečně využijí. Odpadají nevýhodné paušální platby. Firmy mohou ze dne na den rozšířit či zrušit požadované služby. Pro jejich větší pohodlí je možné nastavit automatické týdenní dobíjení kreditu platební kartou, systém sám odhaduje, kolik kreditu bude na další týden potřeba. 

Témata: cloud, cloudové servery, cloud server, pronájem cloud serveru | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300