Porovnání Změkčovače vody

Zadavatel: SUITU websites SE | 19.10.2014 | Služby

Praha (Pressweb) - Možná jste si v poslední době všimli podivného dění s vaší vodou: při praní nevyčistíte prádlo tak důkladně, umyté nádobí má skvrny, mýdlo ve sprše nepění, a některé spotřebiče jako například ohřívač vody, nefungují, tak jak jste očekávali. Neobviňujte vaše zařízení, není to jejich vina. Skutečným problémem je tvrdá voda.

Dobrou zprávou je, že vše může zachránit zařízení pro změkčení vody. Tyto vysoce pokročilé systémy na úpravu vody používají různé metody ke zmírnění tvrdosti vody, které vedou k usazování vodního kamene. Ale který změkčovač vody je pro váš dům ten pravý? Na výběr máme dva základní typy měkčení vody.

Změkčování vody bez soli

Systém změkčování vody bez soli snižuje účinky tvrdosti minerálů, ale zajímavé je, že je ve skutečnosti neodstraňuje z vody. Spíše, mění jejich formu, takže se nebudou zachycovat na povrchu rozvodů a zařízení a tvořit vodní kámen. Tento proces funguje bez jakýchkoliv chemických látek, na rozdíl od změkčování vody na bázi soli. Změkčovače bez soli neodstraňují z vody zdraví prospěšné minerální látky, ale pouze je vysrážením a současným snížením povrchového napětí vody, donutí neusazovat se a vytvářet vodní kámen.

Tyto filtrační systémy využívají jako náplň speciální krystalové struktury uhličitanu. Ty přitahují rozpuštěný vápník a hořčík a odebírají je z vody, jejich začleněním do svých krystalových struktur během filtrace.

Tyto krystaly uhličitanu cestují dál přes váš vodovodní systém a v podstatě působí jako očkovací krystaly. Upravují tvrdost vody nejen v nádrži filtračního zařízení, ale i v celé trase, kudy proplouvají. Zabraňují tak usazování vodního kamene ve vodovodním potrubí tím, že absorbují přebytečné minerály do svojí struktury.

Změkčovače bez soli také nevyžadují zpětný proplach, což je požadavek u zařízení na bázi soli. Nejen, že změkčovače bez soli neplýtvají vodou, ale nevypouští sůl chloridu sodného, ​​který může být zdrojem znečištění, do místních vodních zdrojů.

Chcete-li využívat výhody měkké vody bez použití soli, doporučujeme technologii NaturSoft od společnosti Pelican Water Systems. Pelican je jedničkou na trhu ve změkčování vody bez soli, takže se můžete spolehnout, že jejich výrobky budou pracovat spolehlivě a vyrábět čistší a kvalitnější vodu.

Změkčování vody na bázi soli

Druhou možností změkčit vaši vodu je tradiční systém, na bázi soli, který je pravděpodobně pro většinu lidí známější.

Systémy založený na použití soli, dávkované elektrickým ventilem v horní části nádrže na pryskyřici. Pokud je pryskyřice plně nasycena, rozběhne se čistící cyklus. Voda prochází nádrží s minerály, a vápenaté a hořečnaté ionty jsou odstraněny. Nádrž se slanou vody vyplavuje minerální nádrž a nahrazuje minerály vápníku a hořčíku za ionty sodíku (iontová výměna). Výsledkem je "měkká" voda pro celý dům.

Společnost Pelican Water Systems nabízí i změkčovače se solí. Tento systém je vybaven vysokokapacitní nádrží na pryskyřici a plnou pětiletou zárukou na elektronickou hlavu. Je také schopen vysokého průtoku a balení obsahuje standardní bypass. Systém má měřící zařízení, které provádí proplachování pouze v případě potřeby, což výrazně snižuje plýtvání vodou.

Který je lepší?

Oba systémy mají svoje výhody i nevýhody. Systém na bázi soli vytváří slizký pocit z vody a vaše koupelové mýdlo vytvoří více bublin. Zjistíte také, že vaše šaty jsou jasnější a skvrny na sklech sprchových koutů zmizí.

Změkčovač bez soli, provádí odstranění vodního kamene a to dokonce i stávajícího, zmenšují spotřebu mýdla a zlepšují barvu vašeho prádla. Velkou výhodou je, že změkčovače bez soli nepotřebují údržbu, doplňování soli a nezpůsobují žádné potenciální škody na životním prostředí, které jsou spojeny s vypouštěním solanky ze změkčovačů na bázi soli. To je důvod, proč několik lokalit USA, zejména v Kalifornii, vydaly zákaz používání změkčovačů na bázi soli. 

Sečteno a podtrženo: Který je "lepší" opravdu záleží na vašich prioritách. Pokud dáváte přednost pohodlí a ochraně životního prostředí, pak je vaší volbou moderní zařízení bez soli. Pro úplné odstranění minerálů, kde je výsledkem velmi měkká voda, může být lepší volbou klasický systém na bázi soli.

Témata: změkčovače vody | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SUITU websites SE

Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Kontaktní osoba: Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
podpora@suitu.cz
+420 273 134 757
Obrázek uživatele Suitu-News
Specialista na tvorbu webových stránek. 
SUITU websites SE
Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Česká republika
obchod@suitu.cz
Tel: +420 273 134 757