Jak si dopřát výborný šálek kávy i na cestách?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 19.9.2022 | Cestování, gastronomie
káva do kapsy na cestách

Všichni rádi opustíme naše domovy a vyrazíme někam na výlet. Někteří sbalí batoh a vyrazí mimo civilizaci, jiní jedou do kempů a další do apartmánů či hotelů. Ať už cestujete jakkoliv, vyvstává otázka ranní kávy. Takový správný milovník kofeinu se bez ní totiž týden neobejde a v některých destinacích by se za dobrou kávu klidně i platilo zlatem. Jak si dokážete připravit chutný šálek kávy i na cestách?

Zamiřte do kavárny

Asi nejjednodušší řešení je spoléhat na vybavení kaváren, které na cestách potkáte. Tato alternativa je ale trochu riskantní a může se stát, že vás potká i kávový detox. Při vysokohorském treku nemusíte narazit na žádný podnik klidně i několik dní a v některých destinacích si zase vašeho horkého společníka odpustíte kvůli ceně či kvalitě. Odměna v podobě výborného horkého šálku po několikadenní túře bude ale jistě zasloužená.

Moka konvička

Moka konvička je elegantní řešení pro milovníky kávy. Je to něco mezi kávovarem a varnou konvicí a dokáže připravit horkou tekutinu na ohni, sporáku i vařiči. Volit si můžete hned z několika velikostí, ale o skladnosti se kvůli jejich tvaru rozhodně hovořit nedá, nemluvě o potřebě přibalit mlýnek na kávu. Velkou výhodou je ale výtečná chuť, kterou se moka konvička vyrovnává i těm nejlepším kávovarům. Má to ale háček. Leč příprava vypadá snadně, není tomu tak. Chvíli potrvá, než si dokážete najít ideální poměr hrubosti, upěchování atd. Při špatném použití je káva z moka konvičky bohužel jen průměrná. Ti, co si ale správné míry našli, nedokáží na moka konvičku dopustit a využívají ji klidně i v domácnosti.

Filtrační sáčky s namletou kávou

Mletá káva ve filtru bude pravděpodobně jasným favoritem pro turisty na vandrech, jelikož minimalizuje váhu, prostor i čas přípravy. Jediné, co potřebujete, je mít s sebou sáček kávy, horkou vodu a hrníček, kde tyto dvě ingredience spojíte. Tento minimalistický japonský způsob nestrádá ani na chuti, ta je totiž chráněna dusíkem. Ten brání oxidaci již namleté kávy a díky tomu si drží svou lahodnou chuť. Nevýhodou je větší množství odpadu, každý šálek znamená vyhozený sáček do koše. Každopádně je zrnková káva ve filtru celkem rafinovaným řešením na cestách, zbaví vás nutnosti mlýnku na kávu a zároveň vám zpřístupní svět chutných káv, jež si můžete dopřát již po dvouminutové přípravě. Káva do kapsy nabízí několik příchutí a hrníček je možné si vychutnat od 21 korun.

French press

Dle některých je z výše zmíněných způsobů french press po chuťové stránce možná tou nejméně zajímavou alternativou. Má ale několik výhod, vyrábí se v poměrně širokém spektru velikostí a je využitelný i na přípravu čaje. Díky tomu je vhodným nástrojem například na rodinné dovolené, jelikož v něm svým radostem připravíte snídaňový čajík a hned potom vašeho parťáka na probuzení.

Aeropress

Ideální pomocník pro cestovatele samotáře, jelikož je určen pro výrobu 200 ml nápoje. Aeropress je velký jako hrníček a káva se pije přímo z něj. Nemusíte sebou tedy nosit šálek.

Shrnutí

Příprava kávy

Co budete potřebovat

Cena za šálek

Plusy

Mínusy

Kavárna

dostupnost kaváren na cestách

Od cca. 40 Kč

-

-

Moka konvička

Moka konvička, balení kávy, hrnek, mlýnek na kávu, voda

Záleží na typu kávy

Chuť

příprava na ohni, sporáku i vařiči

Skladnost,

náročnější příprava

Káva ve filtru

Balení kávy, hrnek, horká voda

Od 20 Kč

Chuť,

snadná příprava,

rychlost,

skladnost

Velké množství odpadu

French press

French press, hrnek, balení kávy, horká voda, mlýnek na kávu

Záleží na typu kávy

Možné připravit i čaj

-

Aeropress

Aeropress Go, balení kávy, horká voda, mlýnek na kávu, filtry

Záleží na typu kávy

Netřeba hrníček,

chuť

Jen 200 ml

 
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz